مواد غذایی مورد نیاز را به صورت چشمی انتخاب کنید

دکتر دباغ مقدم متخصص بهداشت مواد غذایی از در برنامه پاسخگو مطرح کرد.

1399/03/02
|
17:37

به گزارش رادیوسلامت دکتر آراسب دباغ مقدم متخصص بهداشت مواد غذایی در گفتگو با برنامه پاسخگو 30 اردیبهشت ماه در مورد توصیه سازمان بهداشت جهانی برای خرید مواد غذایی در شرایط شیوع کووید 19 گفت: سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده است که مواد غذایی مورد نیاز را در زمان خرید چشمی انتخاب کنیم. به این معنی که مثلا میوه ای که قصد خرید داریم با چشم نشانه گذاری کنیم و از برداشتن و گذاشتن مکرر یا به عبارتی از تماس زیاد دست با مواد غذایی که قصد خرید آنها را داریم خودداری نماییم.
دکتر دباغ مقدم در مورد آخرین و جدیدترین یافته ها در مورد انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که مستند و مدرکی تا به این زمان وجود ندارد که ویروس از طریق مواد غذایی به انسان منتقل شود و مواد غذایی منبع و عامل انتقال ویروس کرونا نمی توانند باشند. به همین دلیل خیلی نگرانی از مواد غذایی نداریم. اما موضوعی که مطرح می شود این است که چرا بیماری در برخی افراد علائم گوارشی دارد؟
ایشان توضیح داد: این موضوع که ویروس گرایشی به سلول های تاژک دار دستگاه گوارش دارد بحث جداگانه ای است و ارتباطی به انتقال ویروس از طریق مواد غذایی ندارد. اما ممکن است فردی که آلوده است یک ماده غذایی را لمس کند و نفر بعدی بعد از لمس آن ماده غذایی با دست الوده چشم و دهان خود را لمس کند که البته این راه اصلی انتقال ویروس نیست و دو راه اصلی انتقال ویروس کرونا ریز قطرات و سطوح آلوده ای چون دستگیره در است که مرتبا لمس می شود.
متخصص بهداشت مواد غذایی ادامه داد: به جز این دو راه اصلی، راه های دیگر خیلی مطرح نیست و اگر هم به صورت تئوری مطرح هستند در عمل شانس انتقال ویروس از طریق آنها بسیار کم است.
وی در ادامه در مورد اخبار منتشر شده در فضاهای مجازی در مورد توصیه به عدم مصرف سبزی به دلیل آلودگی به انگل فاسیولا گفت: انگل فاسیولا یک انگل مشترک و قابل انتقال بین انسان و حیوان است و بیماری فاسیولیازیس یا کپلک را ایجاد می کند که علت آن مصرف سبزی هایی است که در مسیر آبهای آلوده پرورش پیدا کرده اند. در این بیماری کبد دچار مشکل می شود .
عضو کمیته کشوری بهداشت و سلامت مواد غذایی تاکید کرد: این بیماری مختص همه استان ها نیست و در استان های شمالی به دلیل بالا امدن آب های سطحی در نتیجه بارندگی ها شیوع دارد اما مردم نباید نگران باشند و در صورتی که سبزی را در چهار مرحله تمیز کنند مشکلی وجود ندارد و تنها نگرانی که وجود دارد سبزی های محلی چون درار است که ممکن است به خوبی شسته و گندزدایی نشده باشد به همین دلیل توصیه می شود نوع کارخانه ای این سبزی تهیه شود یا از نحوه تهیه آن مطمئن شویم.

دسترسی سریع