عملیات وعده صادق با موفقیت انجام شد

رییس ستاد كل نیروهای مسلح گفت: عملیات «وعده صادق» با موفقیت كامل از شب گذشته تا امروز صبح انجام و به همه اهدافش نائل شد.

1403/01/26
|
13:00

«سرلشكر محمد باقری» رئیس ستاد كل نیروهای مسلح درباره پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش كنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران كشورمان در سوریه، اظهار كرد: عملیات وعده صادق با اسم رمز «یا رسول الله» با موفقیت كامل از شب گذشته تا امروز صبح به انجام رسید و به همه اهدافش نائل شد.

سرلشكر باقری بیان كرد: علت این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمزی بود كه برای ما به هیچ وجه قابل تحمل نبود؛ اینكه رژیم صهیونیستی بخش كنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهد و مستشاران قانونی كشورمان را كه به دعوت دولت سوریه برای مقابله با تروریسم در آن كشور حضور قانونی داشتند، مورد هدف قرار دهد و به شهادت برساند، عبور از خطوط قرمز بود.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح ادامه داد: در همین 10 روز گذشته همه جهان غیر از دو، سه كشوری كه حامی مطلق رژیم صهیونیستی هستند، این اقدام صهیونیست‌ها را محكوم كردند و باید به اقدام آنان پاسخ داده می‌شد. مقام معظم رهبری نیز فرمودند كه این تنبیه باید صورت گیرد و با همت سپاه پاسداران و كمك سایر نیروهای مسلح این عملیات انجام شد.

وی ادامه داد: عملیات به نحوی طرح ریزی شد كه هم مركز اطلاعاتی بزرگی كه اطلاعات لازم را برای این جنایت صهیونیست‌ها در ارتفاعات جبل الشیخ و در مرز سوریه با فلسطین اشغالی تأمین می‌كرد، مورد هدف قرار گیرد و هم پایگاه هوایی نواتیم كه هواپیماهای اف 35 كه برای مورد هدف قرار دادن كنسولگری ما در دمشق از آنجا بلند شده بودند، مورد هدف قرار گیرد. خداوند را شاكریم كه هر دوی این مراكز در حد قابل توجهی مورد انهدام قرار گرفتند و از كار افتادند.

سرلشكر باقری تصریح كرد: در این عملیات تعداد قابل توجهی پهپاد، موشك‌های كروز و موشك‌های بالستیك با استفاده از تاكتیك‌های كاملاً اندیشیده شده و طراحی مناسب مورد استفاده قرار گرفت كه نه گنبد آهنین و نه سپر دفاع موشكی رژیم صهیونیستی نتوانست مقابله قابل توجهی با این امكانات و عملیات داشته باشد و این عملیات به اهدافش نائل شد.‌

حمله به كنسولگری ایران با چراغ سبز آمریكا انجام شد

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح تاكید كرد: آمریكا اعلام می‌كرد از عملیات دمشق اطلاع نداشته است، اما در واقع آن كار با چراغ سبز آمریكا انجام شده بود. همچنین آمریكا اعلام می‌كرد به دنبال توسعه تنش در منطقه نیست، اما اطلاعات ما حاكی از آن است كه آمریكا در دفاع از رژیم صهیونیستی با تمام توان در فضای عراق و اردن وارد عمل شد تا عملیات خنثی شود، اما آمریكا هم نتوانست چنین كاری را انجام دهد و به حمدالله عملیات به هدفش رسید.

وی افزود: ما این عملیات را منتج به نتیجه كامل می‌بینیم و این عملیات از نظر ما خاتمه یافته است و قصدی مبنی بر ادامه این عملیات وجود ندارد، اما چنانچه رژیم صهیونیستی اقدامی را علیه جمهوری اسلامی ایران چه در خاك مان و چه در مراكز متعلق به ما در كشور سوریه یا جای دیگری انجام دهد، عملیات بعدی ما بسیار بزرگ‌تر از این عملیات انجام خواهد شد.

ایران مراكز جمعیتی و اقتصادی را مورد هدف قرار نداد

سرلشكر باقری تاكید كرد: توانمندی ما بر این مبنا بود كه ده‌ها برابر بزرگ‌تر از این عملیات، عملیات موشكی و پهپادی علیه رژیم صهیونیستی داشته باشیم، اما این كار را انجام ندادیم و سعی كردیم در حدی كه این تنبیه اتفاق بیفتد، عملیات انجام شود. در این عملیات مراكز جمعیتی و اقتصادی زده نشد تا ارتش متجاوز صهیونیست‌ها بداند كه اقدام تجاوزگرانه آنان بدون پاسخ نمی‌ماند و قطعاً ما آمادگی آن را داریم كه از خاك، منافع و فضای مان دفاع كنیم.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح توضیح داد: این عملیات توسط سپاه پاسداران انجام شد اما در هم افزایی با سپاه، به حمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران با واحدهای پدافندی سپاه و ارتش، دفاع از فضای كشور را بر عهده داشتند و همچنان بر عهده دارند، نیروهای مسلح ما در آمادگی كامل به سر می‌برند و چنانچه نیاز باشد مجدداً وارد عمل خواهند شد. تدابیر لازم برای امنیت فضای كشور و سایر مراكز كشور به عمل آمده و امیدوارم این عملیات موفق طلیعه‌ای برای پیروزی مردم مظلوم فلسطین بر رژیم صهیونیستی باشد.

سرلشكر باقری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه اگر دولت آمریكا بخواهد با رژیم صهیونیستی علیه ایران همكاری داشته باشد پاسخ ایران چه خواهد بود، گفت: ما این پیام را از طریق سفارت سوئیس به آمریكا منتقل كردیم كه چنانچه آمریكا در اقدامات تجاوزگرانه بعدی صهیونیست‌ها از طریق پایگاه‌ها و امكانات نظامی كه در منطقه دارند، مشاركتی داشته باشد و این اطلاعات برای ما قطعی شود، پایگاه‌ها، نفرات و امكانات آمریكا در منطقه امنیتی نخواهند داشت و ما او را مانند متجاوز می‌بینیم و با آمریكا هم برخورد لازم را خواهیم داشت.

دسترسی سریع