كلم بروكلی را فراموش نكنید

تحقیقات جدید نشان می دهد كه خوردن كلم بروكلی ممكن است حتی بیشتر از آنچه قبلاً تصور می شد فواید سلامتی داشته باشد.

1402/02/05
|
08:26

محققان می‌گویند كلم بروكلی ممكن است به عنوان یك سوپرغذا در نظر گرفته شود. سوپر غذاها سرشار از مواد مغذی بوده و برای سلامتی مفید هستند.

مشخص شده است كه تركیبات سولفور موجود در بروكلی ممكن است به پیشگیری از بیماری منجر شود.

اكنون، یك مطالعه جدید نشان می‌دهد كه بروكلی ممكن است به عملكرد سد روده در موش‌ها كمك كند.

به گفته محققان، كلم بروكلی حاوی تركیبات سولفور است كه به عنوان فاكتور ضد التهابی عمل می‌كند و با كاهش خطر ابتلاء به سرطان و بیماری قلبی مرتبط است.

و اكنون، محققان در ایالت پنسیلوانیا می‌گویند كلم بروكلی توانایی بالقوه برای محافظت از پوشش روده دارد كه به نوبه خود ممكن است به پیشگیری از بیماری كمك كند.

نویسندگان خاطرنشان می‌كنند كه دیواره روده كوچك وظیفه مهم كنترل آنچه را كه به بدن وارد می‌شود، انجام می‌دهد، اجازه می‌دهد آب و مواد مغذی عبور كنند، اما مواد غذایی هضم نشده و باكتری‌ها را خارج می‌كند.

بروكلی ممكن است به این فرآیند كمك كند زیرا حاوی مولكول‌های خاصی است كه می‌توانند به مكان‌های گیرنده در روده كوچك متصل شوند و به تقویت عملكرد سد دیواره روده كمك كنند.

كلم بروكلی منبع عالی از ویتامین‌های C و K، فیبر و فولات است. همچنین حاوی مواد مغذی گیاهی مانند سولفورافان است كه نشان داده شده است خواص ضد سرطانی دارد.

علاوه بر این، كلم بروكلی كالری كم و محتوای آب بالایی دارد، و برای كسانی كه به دنبال حفظ وزن سالم هستند، انتخابی عالی است.

دسترسی سریع