غربالگری مردم تهران با مشارکت بسیج و سپاه

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران در دیدار با مسئولان بهداشت وفرماندهان سپاه استان تهران، از تغییر راهبردی بر اساس استنادات علمی انجام شود و بیماریابی فعال و ایزولاسیون اولیه بیماران خبر داد.

1399/01/05
|
11:23

دکتر علی رضا زالی با اشاره به طرح بسیج غربالگری با همکاری بسیج و سپاه گفت:
با افزایش ارتقای سطح سلامت مردم، میزان مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. در روز‌های اولیه میزان مراجعه مردم به مراکز درمانی زیاد بود و با توجه به محیط آلوده بیمارستان‌ها، برخی افراد اینگونه، به ویروس کرونا  مبتلا شده اند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران اضافه کرد: مردم باید اطلاعات خود را در سامانه salamat.gov.ir ثبت کنند. در صورت وجود علایم، کارشناسان از طریق تلفن 4030، مردم را در زمینه بیماری راهنمایی می‌کنند.
  زالی افزود: از تمام ظرفیت‌های مراکز بهداشت، بهورز و مراقبان سلامت برای طرح بسیج ملی غربالگری مردم استفاده می‌شود. براین اساس، 18 هزار نفر از بسیجیان داوطلب در طرح غربالگری مشارکت خواهند داشت که پس از تیم بندی، آموزش‌های لازم به آن‌ها داده می‌شود.
زالی با بیان اینکه در طرح بسیج ملی مشخص می‌شود که چه گروه‌هایی در خطر آلودگی قرار دارند، گفت: طرح بسیج ملی مقابله با کووید 19 در تهران از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است و مردم تهران باید مشارکت بهتری داشته باشند؛ ما سعی داریم از ظرفیت موجود شبکه بهداشت استفاده بهینه تری کنیم.

او تصریح کرد: 55 مرکز جامعه سلامت در تهران در این طرح شرکت کردند و 3500 نفر از مراقبان سلامت در این مراکز مشغول به خدمت هستند؛ براین اساس به ازای هر 2800 تهرانی یک مراقب سلامت تعیین شده است.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران افزود: ما پیشنهاد تعطیلی ادارات تا 13 فروردین را داده ایم تا تردد‌ها کاهش پیدا کند.

دسترسی سریع