انتخابات نشانه «قدرت ملی» ما است

رهبر انقلاب گفتند: دشمن با قدرت ملی ما مخالف است. پس هر چیزی كه نشانه‌ قدرت ملی است، با آن مخالفت می‌كنند از جمله با انتخابات.

1402/12/09
|
13:35

در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های معظم شهدا، صبح امروز، چهارشنبه 9 اسفندماه 1402 با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از این دیدار فرمودند: انتخابات قوی و پُر شور یكی از اركان اداره درست كشور است.

ایشان افزودند: این صندوق رأی، این انتخابات آسان به میان كشور ما و ملت ما نیامده، از این حرف‌ها نبود، از این خبرها نبود. یك مدتی كه استبداد مطلق بود بعد هم كه ظاهر انتخابات وجود داشت انتخابات فقط ظاهری بود، هیچ باطنی نداشت یعنی لیست‌ها را در دربار و حتی در سفارتخانه‌های خارجی بعضاً تنظیم می‌كردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: ما اگر بتوانیم به دنیا نشان دهیم كه ملت در صحنه‌های مهم و تعیین‌كننده كشور حضور دارند، كشور را نجات دادیم و پیش بردیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: اگر انتخابات ضعیف باشد، همه ضرر می‌كنند. هر كسی كه ایران، ملت و امنیت خود را دوست دارد بداند اگر انتخابات ضعیف برگزار شود هیچ كسی سود نمی‌برد و همه ضربه می‌خورند.

ایشان افزودند: كسانی ممكن است به هر دلیلی نتوانند در انتخابات شركت كنند؛ با آن‌ها حرفی نداریم. اما كسانی كه اظهار بی‌میلی به انتخابات می‌كنند و دیگران را به عدم حضور تشویق می‌كنند. این‌ها قدری بیشتر فكر كنند؛ رأی‌ندادن هیچ دستاورد و فایده‌ای ندارد و مشكلی از كشور را حل نمی‌كند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اینكه مردم بروند با انگیزه، با شناخت، با ایمان، با توقع، با امید بروند پای صندوق رأی بیاندازند، این آسان به دست نیامده، خیلی برای این كار مجاهدت شده در این كشور.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: حالا شروع مجاهدات البته از بعد از مشروطه به این طرف است لكن حركت عمده‌ی مجاهدات و مبارزات در نهضت امام بزرگوار و نهضت اسلامی است كه مردم پشت‌سر امام قرار گرفتند و این راه را طی كردند.

ایشان افزودند: برای اینكه حضور مردم پای صحنه، پای صندوق رأی نشانه‌ی حضور ملّت در صحنه‌های مهم اداره‌ی كشور است. این برای كشور ثروت بزرگی است. ما اگر بتوانیم به دنیا نشان بدهیم كه ملت در صحنه‌های مهم و تعیین كننده‌ی كشور حضور دارند، كشور را نجات داده‌ایم، كشور را پیش برده‌ایم.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: دولت‌هایی هستند در دنیا كه چهارچشمی مراقب مسایل كشورند، مراقب مسایل ایرانند.
ایشان اظهار كردند: آمریكا، سیاست‌های غالب بر اروپا، سیاست‌های صهیونیست‌ها، سیاست‌های سرمایه‌داران و كمپانی‌داران بزرگ دنیا، این سیاست‌ها متوجه ایرانند؛ می‌خواهند ببینند اینجا چه خبر است.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: این ناظران سیاسی از همه بیشتر از حضور مردم می‌ترسند، از قدرت مردمی بیمناكند و ملاحظه می‌كنند. چرا؟ چون قدرت مردمی را دیده‌اند. دیده‌اند كه اگر این ملت در صحنه حضور پیدا بكند، حتماً بر مشكل غلبه پیدا می‌كند.

ایشان گفتند: معجزه‌ حضور ملت ایران در صحنه را دشمنان ملت ایران دیدند. لذا از حضور مردم ملاحظه می‌كنند. حالا می‌خواهند ببینند آیا مردم حضور دارند یا نه.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: این پشتوانه‌ امنیت ملی ماست. قدرت ملی پشتوانه‌ی امنیت ملی است. اگر دشمن احساس كند شما توانایی ندارید، ملت ایران قدرتی ندارد، همه نوع امنیت شما را تهدید خواهد كرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: امنیت ملی همه چیز است. اگر امنیت نباشد، هیچ چیز نیست. دشمن با قدرت ملی ما مخالف است. پس هر چیزی كه نشانه‌ قدرت ملی است، با آن مخالفت می‌كنند از جمله با انتخابات.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: بعضی در داخل به انتخابات بی التفاتی می‌كنند. من احدی را متهم نمی‌كنم اما به همه یادآور می‌شوم ما باید به انتخابات از زاویه منافع ملی نگاه كنیم نه از زاویه‌های جناحی و گروهی.

ایشان تصریح كردند: اگر انتخابات قوی بود، منتخب هم قوی خواهد بود. اگر ما در انتخابات مجلس حضور قوی داشته باشیم مجلس قوی كارهای بزرگ می‌تواند انجام بدهد، قدم‌های بلند می‌تواند بردارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: بعضی‌ها بودند شاید حالا هم باشند، می‌گویند آقا یك عده‌ای در انتخاباتی برگزار بشود یك جمعی از مردم شركت كنند بعد هم یك حكومتی سر كار بیاید یا یك دولتی یا یك مجلسی كارهای خودش را انجام بدهد. ما معتقدیم نه؛ باید انتخابات انتخابات پرشور باشد. باید پرجمعیت باشد.

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص ویژگی‌های نامزد اصلح فرمودند: هر كسی كه تقدی به دین، تقید به عمل و تشرع دینی داشته باشد. هر كسی كه نسبت به استقلال كشور اصرار بیشتری داشته باشد.

ایشان افزودند: هر كسی كه به مبارزه با فساد به طور جدی عقیده داشته باشد. هر كسی كه نسبت به منافع ملی جدی‌تر است و حاضر است منافع شخصی خود را قربانی حفظ منافع ملی كند اصلح است. لذا ویژگی‌های نامزد اصلح عبارت است از دین، استقلال، مبارزه با فساد و منافع ملی.

دسترسی سریع