بررسی روانشناختی كتاب پل معلق در رادیو

برنامه داستان‌ها و آدم‌ها به تهیه كنندگی سارا شریفی كه به بازخوانی ماجرای زندگی آدم‌ها اختصاص دارد كه در داستان‌ها به نگارش درآمده است در این هفته كتاب پل معلق را بررسی خواهد كرد.

1401/03/24
|
10:17

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، سارا شریفی، تهیه كننده برنامه داستان ها و آدم ها در این باره بتوضیح داد: در این برنامه داستان‌های كوتاه ایرانی و خارجی خوانده و از منظر روانشناسی تحلیل و بررسی می‌شود. این برنامه ساعت 19 و 10 دقیقه روزهای سه شنبه به مدت نیم ساعت از رادیو سلامت پخش می شود. هر داستان علاوه بر آنكه خواننده را با دنیای خیال آشتی می‌دهد، الگویی است برای خواننده تا از خلال خوانش داستان، درون خود را كندوكاو كند و دردهای خود را شفا بخشد و این تاثیر كتابخوانی است بر آرامش و سلامت روان.
وی تاكید كرد: در این هفته سه شنبه 24 خرداد كتاب داستان كوتاه پل معلق به نویسندگی آلیس مونرو و ترجمه مژده دقیقی را بررسی خواهیم كرد. دراین برنامه دكتر پروین ناظمی روانشناس حضور دارد و درباره مفاهیم كتاب صحبت خواهد كرد.
كتاب‌های نویسندگان خارجی از جمله كتاب‌های اروین یالوم، آنا گاوالدا،اریك امانوئل اشمیت،آلیس مونرو،آلبا دسس پدس،مت هیگ،هاروكی موراكامی در برنامه بازخوانی شده است.
در خلاصه داستان این كتاب آمده است: زن، یك بار تركش كرده بود. دلیل اصلی‌اش خیلی پیش‌پا افتاده بود: با چند خلاف‌كار جوان (خودش اسمشان را گذاشته بود «اراذل»)، دست‌به‌یكی كرده و كیك زنجبیلی او را لمبانده بودند. كیك را تازه پخته بود و می‌خواست بعد از جلسه آن روز عصر، با آن از مهمان‌ها پذیرایی كند. بی‌آن‌كه توجه كسی را جلب كند –دست كم توجه نیل‏1‎ و آن اراذل را– از خانه آمده بود بیرون و رفته بود نشسته بود توی یك ایستگاه سرپوشیده در خیابان اصلی كه اتوبوس‌های شهری، روزی دو بار آن جا توقف می‌كردند....

دسترسی سریع