صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 07:05 به مدت 80 دقیقه

برنامه به زندگی سلام کن رادیو سلامت شنبه تا پنج شنبه از ساعت: 7:05 تا 8:25 تقدیم شنوندگان می شود .

این برنامه با هدف تعامل با مخاطبان و ایجاد لحظات صبحگاهی مفرح و اطلاع رسانی طراحی شده است .
برنامه به زندگی سلام کن گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت با ترکیبی از بخش های متنوع گزارشی ،اخبار حوزه سلامت ، معرفی دستاوردهای دانشگاههای علوم پزشکی کشور ،پیگیری اخبار روز سلامت ، معرفی کارآفرینان برتر ، نکته ای از حوزه سواد رسانه ای ، اطلاع رسانی از شرایط آب و هوایی و گفتگو با کارشناس جهت ارائه نکته آموزشی تقدیم شنوندگان می شود .
درسلسله پیگیری های این برنامه در طول این هفته ،
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه داروهای بیماران خاص را درب منزل تحویل خواهیم داد در برنامه به زندگی سلام کن رادیو سلامت گفت : براساس بانک اطلاعاتی موجود در وزارت بهداشت ، تعداد بیماران خاص و میزان و نوع داروهای مصرفی آنها احصا شده ک طبق زمان بندی مشخص به تدریج این داروها درب منزل تحویل بیماران داده می شود . ایرج حریرچی افزود: هدف وزارت بهداشت از این کار کاهش تردد بیماران در داروخانه ها و مراکز مختلف برای تهیه دارو و جلوگیری از قاچاق داروست .
همچنین سخنگوی سازمان سازمان غذا و دارو از پیاده‌سازی سامانه ثبت اطلاعات مصرف کنندگان شیرخشک‌های رژیمی خبر داد و در برنامه به زندگی سلام کن رادیو سلامت گفت : اطلاعات مصرف کنندگان و بیماران توسط پزشک معالج از طریق سامانه طراحی شده ثبت و سپس قوطی شیر خشک تحویل مصرف کننده داده می شود. کیانوش جهانپور افزود: سقف تعیین شده برای هر بیمار به تعداد 12 قوطی شیر خشک است .
علاوه بر اینها رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از ابلاغ بسته حمایتی وزارت بهداشت برای 131 هزار بیمار خاص و صعب العلاج به دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و در برنامه به زندگی سلام کن رادیو سلامت گفت : در این بسته، حفاظت مالی بیماران خاص و صعب العلاج در برابر هزینه های بالای این بیماران که مشکلات زیادی را برای خانواده آنها می تواند به وجود آورد، دیده شده است. شادنوش، اعلام کرد: امیدورایم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه بندی سال 98 ، ردیف بودجه ای مستقلی برای بیماران خاص و سخت علاج در نظر بگیرند.

همچنین راه‌اندازی اتاق اسباب‌بازی در مدارس از اول بهمن ، خبری بود که در این هفته پیگیری شد.معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در این برنامه گفت : اتاق اسباب بازی در مدارس در مقطع پیش دبستانی و اول تا سوم دبستان و به منظور آموزش برخی دروس توسط اسباب بازی طراحی شده است .
رضوان حیکم زاده با بیان اینکه معلمان متناسب با هر درس باید بخشی از فرایند آموزشی را با کمک اسباب بازی ارائه دهند افزود: هدف این است که از اسباب بازی به عنوان یک بستر مناسب برای آموزش و تربیت در دوران کودکی استفاده شود.
حکیم زاده با اشاره به اینکه در این طرح از اسباب بازی های تولید ایران استفاده خواهد شد گفت : تهیه این وسائل هزینه ای برای خانواده ها نخواهد داشت .
گفتنی است ابن برنامه به تهیه کنندگی و سردبیری سیما غفاری ، گویندگی مصطفی مصطفوی ، گوینده بخش خبر فاطمه شهبازی ،نویسنده شرمینه جمشیدی ، هماهنگی سمیه مقتصدی برروی آنتن می رود.

نویسنده: فاطمه شهبازی

مرتبط با این خبر

  • پیگیری رادیو سلامت در خصوص چرایی انحصار ویژه فروش تجهیزات پزشکی به یک شرکت

  • گفت و گوی رادیو سلامت با دکتر نمکی،سرپرست محترم وزارت بهداشت

  • گرامیداشت اربعین حسینی و شهدای عاشورای حسینی در "به زندگی سلام کن"

  • اهمیت قبول مسئولیت در مقابل اشتباهات

  • من هم یک روز پیر میشوم.....(به مناسبت روز سالمند)

  • اهمیت وفاداری در دوستی...در "به زندگی سلام کن" بشنوید

  • بخشش و سخاوت امام حسین (ع) در "به زندگی سلام کن"

  • اهمیت از خود گذشتگی و ایثار در روز عید قربان از رادیو سلامت