صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 40 دقیقه

زمان پخش: پنجشنبه ها

ساعت پخش برنامه: 12:00

مدت برنامه: 40 دقیقه

تکرار برنامه: --

سامانه پیامک:

تارهایی برنامه ایست گفتگو محور که هر پنجشنبه ساعت 12 ظهر به مدت 40 دقیقه بصورت زنده و مستقیم تقدیم شنوندگان فرهیخته رادیو سلامت میشه.

این برنامه که کاریست از گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت ، به موضوع پدیده اعتیاد میپردازه.
و ما معرفی آنچه در این برنامه مطرح میشه :
در این برنامه قصد داریم به آموزشهای پیشگیری اولیه از اعتیاد مانند علل و انگیزه های شروع مصرف مواد اعتیادآور ، علایم ونشانه های مصرف مواد اعتیادآور، عوارض فردی ، خانوادگی و اجتماعی اعتیاد بپردازیم تا با توانمندسازی خانواده هادر زمینه کاهش عوامل خطر و افزایش عوامل محافظ مصرف مواد اعتیادآور ، سدی ایمن در برابر اعتیاد بسازیم.
در این برنامه سطح دوم پیشگیری نیز جایگاه ویژه ای داره، بطوریکه شیوه رفتار با فرد مصرف کننده مواد اعتیادآور ومعرفی روشهای معتبر درمان اعتیاد بخشهایی از این برنامه رو به خودش اختصاص میده.
بررسی پدیده های اجتماعی مانند اوقات فراغت ، ارتباط با دوستان و همسالان ، پدیده اعتیاد زنان و....و رابطه اونها با مصرف مواد اعتیادآور و همچنین ویژه برنامه های هفته مبارزه با استعمال دخانیات ، هفته مبارزه با مواد مخدربه این برنامه رنگ و بوی دیگری داده.
و در سطح سوم پیشگیری از اعتیاد به موضوع بازتوانی و توانمند سازی افراد بهبودیافته و خانواده آنها می پردازیم.
برنامه تارهایی از بخشهای متفاوتی تشکیل شده .
دعوت ازبرترین کارشناسان حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد و مسولین ستاد مبارزه با مواد مخدر ، سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی و....در بخش کارشناسی برنامه بهمراه پخش نمایش ، گزارش ، آموزش مهارت های زندگی و... این برنامه رو از سایر برنامه ها متمایز کرده.
و اما بخشی که در این برنامه تارهایی بسیار پررنگ دیده میشه پاسخ به پرسشهای شنوندگان عزیز و پخش نظرات اونهاست ، همراهانی که در زمان پخش برنامه از طریق شماره تلفن 22021954 و شماره پیامک 30000102 با ما همراه هستند.

همکاران ما