پاسخگو صبح ها شنبه دوشنبه چهارشنبه بعداز ظهر ها دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت صبح ها 08:15 تا 09:00 بعدازظهر ها 15:00 تا 16:00 به مدت صبح ها 45 دقیقه بعدازظهرها 55 دقیقه

هشدار مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت درباره احتمال بروز موج‌های دیگر كرونا

یك مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: درصورتیكه كشورهای ثروتمند تصور می‌كنند همه‌گیری رو به پایان است، ضرورت دارد به كشورهایی با میزان درآمد پایین نیز كمك كنند تا به این وضعیت دست پیدا كنند.

1401/07/02
|
11:32

یكی از مشاوران ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: كشورهای ثروتمند نباید از اقدامات خود برای مقابله با بیماری كووید-19 عقب نشینی كنند؛ چرا كه اكنون این بیماری مشكلی جهانی است و احتمال بروز موج‌های دیگری از بیماری وجود دارد.

در روزهای گذشته، "تدروس آدهانوم" دبیر كل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفته بود كه پایان همه‌گیری قابل رویت است .

آیلوارد گفت: شنیدن این اظهارات خوشایند است و اكنون می‌توانند در ایجاد این شرایط در دیگر نقاط دنیا كمك كنند. گروهی كه بر دسترسی عادلانه به واكسن‌ها، روش‌های درمانی و تست‌های كووید-19 در سراسر جهان تمركز دارد، هنوز آماده خروج از مرحله اضطراری مقابله با همه‌گیری نیست و كشورها باید از آمادگی لازم برای مقابله با موج دیگری از عفونت‌ها برخوردار باشند.

وی همچنین تاكید كرد كه ایالات متحده به همه ابزارهای لازم برای مقابله با همه‌گیری دسترسی دارد و همچنین نباید تعهدات جهانی خود برای مقابله با این بیماری را كاهش دهد.

دسترسی سریع
پاسخگو