پاسخگو صبح ها شنبه دوشنبه چهارشنبه بعداز ظهر ها دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت صبح ها 08:15 تا 09:00 بعدازظهر ها 15:00 تا 16:00 به مدت صبح ها 45 دقیقه بعدازظهرها 55 دقیقه

بهترین زمان دریافت دوز تقویت‌كننده واكسن كووید چه موقع است؟

همانطور كه هوا سردتر می‌شود و افراد زمان بیشتری را داخل خانه می‌گذرانند، خطر ابتلا به كووید نیز افزایش می‌یابد؛

1401/06/30
|
09:41

در حالت ایده‌آل افراد باید بین اواسط سپتامبر(10 شهریور تا هشت مهر ماه) تا اواسط اكتبر(9 مهر تا 9 آبان ماه) واكسینه شوند اما دریافت واكسن حداكثر تا پایان اكتبر همچنان می‌تواند محافظت در برابر ویروس را تضمین كند. تزریق واكسن تقویت‌كننده به تقویت سطح ایمنی قبل از افزایش احتمالی عفونت‌ها در زمستان كمك می‌كند.

دریافت واكسن تقویت‌كننده برای محافظت از خود و دیگران در برابر ویروس بسیار مهم است و اگر این واكسن‌ها را دریافت كنید، در واقع می‌توانید روی وضعیت آینده تاثیر بگذارید.

اگر تعداد زیادی از افراد این واكسن‌ها را دریافت كنند، این موضوع تاثیر مفید قابل توجهی در پایین نگاه داشتن عفونت‌ها خواهد داشت؛ بنابراین اگر تا به حال واكسن تقویت‌كننده خود را دریافت نكرده‌اید، حتما برای دریافت آن برنامه‌ریزی كنید.

اگر نمی‌توانید فوری و یا كلا واكسن تقویت‌كننده دریافت كنید، راه‌های زیادی برای محافظت از خود دارید كه می‌توانید در پاییز یا زمستان امسال از ابتلا به كووید جلوگیری كنید.

به عنوان نمونه دست‌های خود را مرتبا با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه بشویید یا اگر آب و صابون در دسترس نیست، از یك ضدعفونی‌كننده دست مبتنی بر الكل استفاده كنید.

از تماس نزدیك با بیماران خودداری و سطوحی را كه اغلب لمس می‌كنید، تمیز و ضدعفونی كنید.

هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید یا از داخل آرنج خود استفاده كنید.

در نهایت اگر بیمار هستید، از محل كار یا مدرسه دور باشید؛ در خانه بمانید و از تماس نزدیك با دیگران خودداری كنید.

علاوه بر این در صورت افزایش خطر ابتلا به بیماری شدید ناشی از كووید چندین كار وجود دارد كه می‌توانید برای محافظت از خود انجام دهید.


با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی در مورد دریافت واكسن آنفلوآنزا و سایر واكسن‌ها برای تقویت سیستم ایمنی خود صحبت كنید.

از ازدحام زیاد به خصوص اگر در داخل خانه است، خودداری كنید و در صورت نیاز به حضور در بیرون از منزل، از ماسك استفاده كنید.

دسترسی سریع
پاسخگو