پاسخگو صبح ها شنبه دوشنبه چهارشنبه بعداز ظهر ها دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت صبح ها 08:15 تا 09:00 بعدازظهر ها 15:00 تا 16:00 به مدت صبح ها 45 دقیقه بعدازظهرها 55 دقیقه

ایران در پایین‌ترین نقطه شیوع كرونا / احتمال ورود سویه‌های جدید بیماری

سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا با اشاره به اینكه ایران این روزها در پایین‌ترین نقطه شیوع كرونا قرار دارد، گفت:

1401/04/06
|
09:47

البته با توجه به اینكه بیماری در سایر كشورها همچنان در سطح قابل توجهی وجود دارد، احتمال ورود ویروس با سویه‌های جدید وجود دارد، اما امیدواریم به شكل یك موج فراگیر نشود.

دكتر عباس شیراوژن درباره وضعیت شیوع كرونا در كشورها، گفت: وضعیت كرونا در دنیا پایدار نیست و بی‌ثبات است؛ به شكلی كه همچنان افزایش ابتلا را در حد ده‌ها هزار نفر در كشورهای حوزه اروپا، آمریكای شمالی و جنوبی و استرالیا شاهد هستیم. این یعنی ابتلا به بیماری همچنان بالا است و تعداد فوتی‌ها در این كشورها دو رقمی و حتی سه رقمی است. مثلا در آلمان روز گذشته 84 نفر فوتی ناشی از كووید19 گزارش شده است.

او تاكید كرد: اگرچه بیماری در دنیا در حال كاهش است اما فراموش نكنیم كه هنوز جان می‌گیرد. از آنجایی كه بخشی از مردم ما به كشورهای دنیا سفر می‌كنند باید از این موضوع اطلاع داشته باشند.

وی افزود: در سطح كشورهای منطقه هم روند به همین شكل است و مثلا كشورهایی مانند عربستان، امارات و قطر افزایش موارد را دارند بنابراین؛ احتمال ورود ویروس با سویه‌های جدید وجود دارد اما امیدواریم به شكل یك موج فراگیر نشود اما احتمال آن وجود دارد.

سخنگوی ستاد ملی كرونا درباره وضعیت كرونا در كشور، اظهار كرد: بر اساس نمودارها علی‌رغم اینكه كرونا در كشورهایی رو به صعود است اما در ایران در شرایط كف بیماری هستیم كه امیدوار كننده است اما فراموش نكنید كه این شرایط فعلی است. این احتمال را باید بدهیم كه شاید در ماه‌های آتی با شرایط دیگری مواجه شویم.

او با اشاره به مصوبات روز گذشته ستاد ملی مقابله با كرونا، بیان كرد: مصوبه‌ای داشتیم كه دیگر استفاده از ماسك در فضای باز الزامی نیست و خواستیم مردم ما این سختی را در هوای گرم تابستان نداشته باشند اما حتما این توقع و انتظار را داریم كه اگر خدایی نكرده رنگ‌بندی از زرد و آبی تغییر كرد، مجددا مردم با ما همراهی كنند و در آن شرایط هم از ماسك استفاده كنند. درحال حاضر 357 شهر آبی و حدود 90 شهر زرد داریم كه ان‌شاءالله این شرایط حفظ شود.

دسترسی سریع
پاسخگو