پاسخگو صبح ها شنبه دوشنبه چهارشنبه بعداز ظهر ها دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت صبح ها 08:15 تا 09:00 بعدازظهر ها 15:00 تا 16:00 به مدت صبح ها 45 دقیقه بعدازظهرها 55 دقیقه

5ورزش مفید برای سالمندان

سه نوع تمرین هوازی، مقاومتی و انعطافی تحت عنوان 5 رشته ورزشی برای سالمندان بسیار مفید و ضروی است.

1401/04/04
|
12:55

افراد بالای 65 سال و افراد بالای 50 سال كه مشكل بالینی داشته باشند تحت عنوان سالمندان تعریف می‌شوند و 2 اتفاق رایج در سالمندان شامل كاهش توده عضلانی ناشی از افزایش سن و برون‌ده قلبی است.

ورزش با كند كردن تحلیل عضله، افزایش عملكرد سیستم قلبی-عروقی، سلامت روان و روحیه، افزایش تراكم استخوان و كنترل بیماری‌های مزمن همراه با افزایش طول عمر می‌تواند كمك شایانی به بهبود وضعیت جسمی و سلامت سالمندان داشته باشد.

سه نوع تمرین هوازی، مقاومتی و انعطافی برای سالمندان لازم و مفید است و باید حتما از سوی آن‌ها مدنظر قرار گیرد.

شدت تمرینات هوازی، مقاومتی و انعطافی برای سالمندان می‌تواند سبك تا متوسط باشد و به مرور و دور از عجله باید افزایش شدت از سوی آن‌ها انجام شود تا به بهترین شكل ممكن از سوی آن‌ها فعالیت بدنی مدنظر قرار گیرد و بهترین عملكرد جسمانی را به جا بگذارد.

تمرینات با وزن بدن به عنوان تمرینات مقاومتی، راه رفتن، دویدن آرام، شنا و تمرین روی دوچرخه برای سالمندان بسیار مفید است و اگر قصد دارند ورزش كردن را در دستوركار قرار دهند حتما باید به رشته‌های اشاره شده توجه داشته باشند.

دسترسی سریع
پاسخگو