روی خط خبر چهارشنبه ها از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو سلامت

روي خط خبر

در برنامه روی خط خبر مطرح شد: بررسی ویژه جرائم محیط زیستی درفضای مجازی

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: جرائم زیست محیطی در فضای مجازی با همكاری پلیس فتا و سازمان حفاظت محیط زیست به طور ویژه و تخصصی رصد می شود.

1398/08/08
|
10:38

سرهنگ رامین پاشایی دربرنامه روی خط خبر رادیو سلامت افزود: متخلفان محیط زیست درفضای مجازی برحسب قانون جرائم رایانه ای و قانون صید و شكار مجازات خواهندشد.


به گفته معاون اجتماعی پلیس فتا عمده تخلفات محیط زیستی در فضای مجازی با همكاری مردم و ارائه گزارش از سوی آنها شناسایی می شود.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست نیز درباره راه اندازی سامانه پایش و شناسایی افراد سودجو در فضای مجازی گفت: این سامانه به منظور پیشگیری از مصادیق حیوان آزاری و خرید و فروش حیوانات ازطریق فضای مجازی راه اندازی می شود.


سرهنگ محبت خانی در گفت و گو با برنامه روی خط خبر افزود: تشكیل بیش از 160 پرونده تخلفات محیط زیستی نشان از برخورد به موقع یگان محیط زیست و پلیس فتا با متخلفان دارد.
وی با اشاره به افزایش موارد حیوان آزاری و حتی فروش مهمات شكار ازطریق فضای مجازی تاكید كرد :مردم درصورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری، مورد را به شماره 1540 اطلاع دهند.


سرهنگ محبت خانی حیوان آزاری و انتشار فیلم و كلیپ درفضای مجازی را مشمول جریمه نقدی تا حبس دانست و افزود: با آغاز به كار شعبه پلیس فتا در سازمان محیط زیست، شناسایی مجرمان سرعت می گیرد.


برنامه "روی خط خبر" را چهارشنبه ها ساعت 20 از رادیو سلامت، موج اف ام ردیف 102 بشنوید.

تهیه و تنظیم: فاطمه شهبازی

دسترسی سریع
روی خط خبر