صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه ها از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

سازمان امور اجتماعی کشور در گفت و گو با رادیو سلامت: مداخلات اجتماعی درخصوص ماشین خوابها آغاز می شود.

معاون امور آسیب ها ومسائل سازمان امور اجتماعی کشور در گفت و گو با برنامه "روی خط خبر" گفت : از فرمانداری و استانداری تهران خواهیم خواست تا به زودی پدیده ماشین خوابی و تاکسی خوابی رادر شهر تهران بررسی و مطالعه کنند.

دکتر رضا محبوبی افزود: برای مداخله دراین امر ابتدا نیازمند تهیه پیمایشی با محوریت میزان شیوع ،آمار رانندگان، نحوه زندگی و مکان استقرار آنها هستیم.

معاون امور آسیب ها و مسائل سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه ماشین خوابی و تاکسی خوابی شیوه زیست مورد تایید جامعه نیست تاکید کرد: در تعاریف کارشناسی و علمی آسیب های اجتماعی، این پدیده در گروه آسیب ها قرار نمی گیرد زیرا شیوع زیادی در جامعه ندارد.

وی در پاسخ به برنامه "روی خط خبر"مبنی براینکه گزارش ها نشان می دهد برخی رانندگان بیش از هشت سالی است که به این شیوه زندگی می کنند، گفت : از نظر ما ماشین خوابی عمومیت ندارد و بیشتر به نظر می رسد افراد به خلاقیتی رسیده اند که با ماشین کار کنند و داخل ماشین نیز بخوابند ،هر چند قبول داریم شیوه غیر متعارفی است .

محبوبی باتاکید براینکه ماشین خوابی آسیب اجتماعی نیست اما می تواند نشانگر آسیب باشد افزود: با اقدامات کارشناسی ،امکان ایجاد اقامتگاه برای رانندگان مهاجر وجود دارد. البته به یاد داشته باشیم که آنها متکدی و یا معتاد متجاهر نیستند که در شرایط مشابهی چون آنها دراقامتگاه ها مستقر شوند.


معاون امور آسیب ها و مسائل سازمان امور اجتماعی کشور بااشاره به اینکه رسانه صدای است که مسئولان را هوشیار می کند؛ پیگیری برنامه "روی خط خبر" را قابل تامل دانست و تاکید کرد: سازمان امور اجتماعی کشور به زودی با همکاری فرمانداری و استانداری تهران ، پیمایشی را در خصوص وضعیت فعلی ماشین خوابها تهیه خواهد کرد.

به گفته این مقام مسئول ، پیمایش وضعیت زیست ماشین خوابها، سرفصل ها و نقشه راه مداخلات اجتماعی را ترسیم می کند.

نویسنده : فاطمه شهبازی

مرتبط با این خبر

  • عدم نظارت کافی قاتل توله ببر های باغ وحش مشهد

  • محکومیت روحانیون مدعی در طب سنتی

  • جزئیات پرونده ی دارو های تقلبی

  • یکسان سازی سیاست های دارویی کشور یک ضرورت است

  • نظام پرستاری به دنبال مطالبات پرستاران

  • از لایحه حفاظت از جنگلبانان و محیط بانان چه خبر؟

  • طرح تعادل بخشی ابهای زیر زمینی در وزارت نیرو اجرا می شود