مخاطب خاص شنبه ها از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو سلامت

مخاطب خاص

باید ها و نبایدهای مدیریت پاندمی در کرونا در شرایط فعلی

دکتر سوری اپیدمیولوژیست در برنامه مخاطب خاص رادیو سلامت:از اخرین وضعیت جلسه ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت :با تغییر نگاه در طرح شهید سلیمانی ما توانستیم تعداد فوتی ها را کاهش دهیم وبا همکاری سپاه و هلال احمر این توفیق حاصل شد .

1399/11/01
|
14:32

دکتر موسوی در برنامه مخاطب خاص رادیو سلامت گفت: با توجه به قرمز بودن وضعیت استان مازندران گفت :ما وارد پیک سوم شدیم و وضعیت بیماری باثبات نیست و تصاعدها بصورت صعودی اتفاق می افتد .
وی به وضعیت رعایت مردم اشاره و گفت: بالا رفتن موج بیماری به آرامی صورت میگیرد و حتی در زمان پیک فوتی ها در کشور بین دو تا چهار نفر بود.
موسوی همچنین به کارهای سختگیرانه اشاره و گفت :بهتر است با پیک ملایم و تمرین سبک زندگی جدید پیش رویم تا نتیجه بهتری بگیریم .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان به طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت : مابا همکاری بسیج ،سپاه ،و نیروهای متخصص درصدد متوقف کردن روند بیماری هستیم .
در ادامه دکتر سوری اپیدمیولوژیست :از اخرین وضعیت جلسه ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت :با تغییر نگاه در طرح شهید سلیمانی ما توانستیم تعداد فوتی ها را کاهش دهیم وبا همکاری سپاه و هلال احمر این توفیق حاصل شد .
سوری به وضعیت موجود اشاره وخاطر نشان کرد :وضعیت موجود ، وضعیت( کنترل اپیدمی) است یعنی اپیدمی رابه کنترل برسانیم تا برای جامعه قابل قبول باشدو انشالله با همکاری مردم و ادامه این وضعیت به نتایج خوبی خواهیم رسید .
وی در مقام رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا گفت :
کنترل نکردن ویروس کرونا و آزاد کردن خیلی از مشاغل و بازگشایی مدارس مسئولیت سنگینی برای مسئولین خواهد داشت ،پس بهتر است دو تا سه هفته دیگه وضع به همین منوال پیش رود تا نتیجه خوبی بگیریم و در پایان هم گفت : بهتر است تصیم گیری مبتنی بر شرایط هر منطقه باشد .
در بخش بعدی دکتر مینو محرز به تولید واکسن در ایران اشاره و گفت ایران همیشه بالاترین رتبه ی تولید واکسن در منطقه را داشته است .

وی به تنها راه مقابله با کرونا(یعنی واکسن ) اشاره و خاطر نشان کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچنان باید مد نظر قرارگیرد .
محرز از رعایت خوب و صحیح شیوه نامه ها توسط مردم تهران تشکر و در کنار آن از بی توجهی در بعضی استانها گلایه کرد و گفت :نباید یادمان برود که در برهه ای از زمان ماحتی امکان سرویس دادن به بیماران را نداشتیم و اگر برنامه ریزی نداشته باشیم دوباره به آن دوران برخواهیم گشت .
وی در خصوص بازگشایی مدارس گفت : اگر ستاد ملی کرونا اجازه بازگشایی را بدهد پس هدفمند خواهد بود اما اگر وزیر آموزش وپرورش این تصمیم راگرفته ،بنظرم باید کار کارشناسی بیشتری روی آن صورت گیرد .
در پایان دکتر اشراقی عضو کمیته ارزیابی و پیشنهادات ستاد ملی کرونای تهران به عنوان یک تحلیلگرعلمی ،به دغدغه ها اشاره و گفت ضمن تشکر از کادر درمان در همه ی استانها بخصوص مازندران به پیک چهارم بیماری اشاره و خاطر نشان کرد : ورود به فاز چهارم در مازندران میتواند ورود به فاز چهارم کشوری باشد ......
اشراقی به اعمال محدودیت ها در تورنتو کانادا اشاره و گفت : گاهی کارهای سختگیرانه نتایج مثبتی خواهند داشت و میتوانند عاملی برای پیشگیری باشند .
وی به آذر ماه اشاره و گفت ما در این ماه به نقاط پایانی منحنی رسیدیم اما انشالله با پشتیبانی کادر درمان و همراهی مردم به شکست کرونا هم خواهیم رسید .

دسترسی سریع
مخاطب خاص