صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یكشنبه ها از ساعت 09:10 به مدت 45 دقیقه

پویش شصت سی رادیو سلامت با هدف کاهش حوادث جاده ای در سی کیلومتری شهرها این بار به سراغ جاده های استان کوهستانی کهگیلویه و بویر احمد رفته است . استانی که بخشی از حوادث آن به علت شیب زیاد و گردنه های کوهستانی است.

رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویر احمد درباره نقاط حادثه خیز این استان در برنامه شصت سی رادیو سلامت گفت : به علت کوهستانی بودن این استان و گردنه های متعدد ، تونل ها و شیب های زیاد در طول مسیر جاده ، نقاط حادثه خیز زیادی در محورهای جاده ای استان شکل گرفته است.
سرهنگ ویسی پور برای کاهش حوادث در سی کیلومتری شهرها ی استان تاکید کرد : با توجه به وجود روستاها در حاشیه شهرها و افزایش حوادث در سی کیلومتری شهرها به نظر می رسد تنها با استقرار پلیس و گشت نامحسوس و دوربین های سرعت سنج ثابت بتوان این حوادث را کاهش داد.
برنامه شصت سی هر یکشنبه راس ساعت 9:05 با بررسی وضعیت جاده ای شهرها و استان های کشور مخاطبان را با نقاط پرحادثه آشنا می کند . هدف این برنامه کاهش حوادث جاده ای در سی کیلومتری شهرهاست .
بخش های این برنامه شامل: جاده شناسی ، ایستگاه پلیس ، گفتگو با مصدومان حوادث جاده ای ، معرفی اعضاء پویش شصت سی ، گفتگو با مدیران راهداری کشور و طرح یک مسابقه.
این برنامه به تهیه کنندگی حسین فنایی ، مشاور و سردبیری فاطمه شهبازی ، گویندگی و اجرای فیروزه آدابی و البته همکاری گزارشگران استان های کشور تقدیم شنوندگان می شود.

نویسنده: فاطمه شهبازی

مرتبط با این خبر

  • 80 درصد حوادث جاده ای خوزستان، در سی کیلومتری شهر ها

  • استان البرز محدوده پرخطر در سی کیلومتری شهر تهران

  • شصت سی و تلاش برای کاهش حوادث جاده ای در استان های البرز ،گلستان ،خراسان رضوی و یزد

  • افزایش 35 درصدی حوادث جاده ای

  • بررسی علل تصادفات جاده ای در برنامه "30-60"