صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یكشنبه ها از ساعت 09:10 به مدت 45 دقیقه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در باره علل افزایش حوادث جاده ای در این استان در برنامه شصت سی رادیو سلامت گفت:

سبقت غیر مجاز ، عدم توجه به جلو و سرعت بالا از علل عمده حوادث جاده ای در این استان است .مهرداد جهانی افزود: با توجه به کوهستانی بودن جاده چالوس و شیب تند مسیر ضروری است تا رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند. مهرداد جهانی در باره تمهیدات راهداری برای کاهش حوادث جاده ای البرز افزود: : تلاش شده تا با نصب علائم هشدار دهنده ، دیوار کشی و نصب نیوجرسی و ایمن سازی محور چالوس با اجرای ده تا 15 پروژه ، قدم هایی در ایمن سازی جاده های استان برداریم .
همچنین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی با بیان اینکه ده درصد از راههای کشور در استان خراسان رضوی است در برنامه شصت سی رادیو سلامت گفت : در سال 1389 میزان تلفات جاده ای این استان حدود یک هزار و 145 نفر بود که بعد از ابلاغ قانون جدید راهنمایی رانندگی این میزان تلفات در پایان سال 1396 ، به هفتصد و سی و یک نفر کاهش یافت . سرهنگ امیدوار معضل اصلی جاده های استان خراسان رضوی را واژگونی خودورها دانست و افزود: آمار 40 درصدی واژگونی خودروها در وهله اول ناشی از خستگی و در محدوده ی ورودی شهر روی می دهد .

همینطور مهدی میقانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان با اشاره به کاهش میزان تلفات جاده ای در استان گلستان طی شش ماهه نخست سال دربرنامه شصت سی رادیو سلامت گفت : براساس آمار رسمی پزشکی قانونی تعداد تلفات جاده ای سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 و نیم درصد کاهش داشته است که از اینجهت رتبه اول کشوری را در کاهش میزان تلفات جاده ای داشته ایم .
مهدی میقانی افزود: همینطور تعداد مصدومان شش ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5.8 در صد کاهش داشته است .
سرگردعمادی،کارشناس پلیس راه استان یزد نیز دربرنامه شصت سی رادیو سلامت درموردعلل تصادفات جاده ای گفت:درست است که می‌گویند ایمنی در رانندگی از سه بخش انسان،جاده و خودرو تشکیل شده است،ولی معمولاً نقش و تاثیر آنها در بروز و پیشگیری از تصادفات،یک نقش کاملاً ترکیبی است. وی افزود: براساس آمار،اطلاعات و تحقیقاتی که نه‌ تنها در ایران و بلکه در نقاط دیگر دنیا صورت گرفته است،عامل انسانی نقش پررنگ و محوری را در شکل‌گیری تصادفات جاده‌ای ایفا می‌کند .

برنامه شصت سی هر یکشنبه راس ساعت 9:05 با بررسی وضعیت جاده ای شهرها و استان های کشور مخاطبان را با نقاط پرحادثه آشنا می کند . هدف این برنامه کاهش حوادث جاده ای در سی کیلومتری شهرهاست .
بخش های این برنامه شامل : جاده شناسی ، ایستگاه پلیس ، گفتگو با مصدومان حوادث جاده ای ، معرفی اعضاء پویش شصت سی ، گفتگو با مدیران راهداری کشور و طرح یک مسابقه .
این برنامه به تهیه کنندگی حسین فنایی ، مشاور و سردبیری فاطمه شهبازی ، گویندگی و اجرای فیروزه آدابی و البته همکاری گزارشگران استان های کشور تقدیم شنوندگان می شود.

نویسنده: فاطمه شهبازی

مرتبط با این خبر

  • در برنامه شصت سی رادیو سلامت مطرح شد:کاهش حوادث جاده ای استان کهگیلویه و بویر احمد منوط به نصب دوربین سرعت سنج

  • 80 درصد حوادث جاده ای خوزستان، در سی کیلومتری شهر ها

  • استان البرز محدوده پرخطر در سی کیلومتری شهر تهران

  • افزایش 35 درصدی حوادث جاده ای

  • بررسی علل تصادفات جاده ای در برنامه "30-60"