از ساعت به مدت

رادیو سلامت

60-30

شصت سی و تلاش برای كاهش حوادث جاده ای در استان های البرز ،گلستان ،خراسان رضوی و یزد

مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در باره علل افزایش حوادث جاده ای در این استان در برنامه شصت سی رادیو سلامت گفت:

1397/09/19
|
14:48

سبقت غیر مجاز ، عدم توجه به جلو و سرعت بالا از علل عمده حوادث جاده ای در این استان است .مهرداد جهانی افزود: با توجه به كوهستانی بودن جاده چالوس و شیب تند مسیر ضروری است تا رانندگان با سرعت مطمئنه حركت كنند. مهرداد جهانی در باره تمهیدات راهداری برای كاهش حوادث جاده ای البرز افزود: : تلاش شده تا با نصب علائم هشدار دهنده ، دیوار كشی و نصب نیوجرسی و ایمن سازی محور چالوس با اجرای ده تا 15 پروژه ، قدم هایی در ایمن سازی جاده های استان برداریم .
همچنین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی با بیان اینكه ده درصد از راههای كشور در استان خراسان رضوی است در برنامه شصت سی رادیو سلامت گفت : در سال 1389 میزان تلفات جاده ای این استان حدود یك هزار و 145 نفر بود كه بعد از ابلاغ قانون جدید راهنمایی رانندگی این میزان تلفات در پایان سال 1396 ، به هفتصد و سی و یك نفر كاهش یافت . سرهنگ امیدوار معضل اصلی جاده های استان خراسان رضوی را واژگونی خودورها دانست و افزود: آمار 40 درصدی واژگونی خودروها در وهله اول ناشی از خستگی و در محدوده ی ورودی شهر روی می دهد .

همینطور مهدی میقانی مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان با اشاره به كاهش میزان تلفات جاده ای در استان گلستان طی شش ماهه نخست سال دربرنامه شصت سی رادیو سلامت گفت : براساس آمار رسمی پزشكی قانونی تعداد تلفات جاده ای سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 و نیم درصد كاهش داشته است كه از اینجهت رتبه اول كشوری را در كاهش میزان تلفات جاده ای داشته ایم .
مهدی میقانی افزود: همینطور تعداد مصدومان شش ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5.8 در صد كاهش داشته است .
سرگردعمادی،كارشناس پلیس راه استان یزد نیز دربرنامه شصت سی رادیو سلامت درموردعلل تصادفات جاده ای گفت:درست است كه می‌گویند ایمنی در رانندگی از سه بخش انسان،جاده و خودرو تشكیل شده است،ولی معمولاً نقش و تاثیر آنها در بروز و پیشگیری از تصادفات،یك نقش كاملاً تركیبی است. وی افزود: براساس آمار،اطلاعات و تحقیقاتی كه نه‌ تنها در ایران و بلكه در نقاط دیگر دنیا صورت گرفته است،عامل انسانی نقش پررنگ و محوری را در شكل‌گیری تصادفات جاده‌ای ایفا می‌كند .

برنامه شصت سی هر یكشنبه راس ساعت 9:05 با بررسی وضعیت جاده ای شهرها و استان های كشور مخاطبان را با نقاط پرحادثه آشنا می كند . هدف این برنامه كاهش حوادث جاده ای در سی كیلومتری شهرهاست .
بخش های این برنامه شامل : جاده شناسی ، ایستگاه پلیس ، گفتگو با مصدومان حوادث جاده ای ، معرفی اعضاء پویش شصت سی ، گفتگو با مدیران راهداری كشور و طرح یك مسابقه .
این برنامه به تهیه كنندگی حسین فنایی ، مشاور و سردبیری فاطمه شهبازی ، گویندگی و اجرای فیروزه آدابی و البته همكاری گزارشگران استان های كشور تقدیم شنوندگان می شود.

نویسنده: فاطمه شهبازی

دسترسی سریع
60-30