مثبت تربیت سه شنبه از ساعت 09:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

مثبت تربيت

پاسخ به كنجكاوی های جنسی كودكان در مثبت تربیت

برنامه رادیویی «مثبت تربیت» در رادیو سلامت به موضوع كنجاوی های كودكان درباره موضوعات جنسی پاسخ می دهد.

1401/07/25
|
13:44

برنامه مثبت تربیت روزهای سه شنبه ساعت 9 و 10 دقیقه روانه آنتن می شود و هدف اصلی این برنامه ارائه آموزه های لازم به والدین در خصوص تربیت جنسی فرزندان به منظور پیشگیری از سوء استفاده جنسی است.
این برنامه از دوم مرداد سال 97 روانه آنتن رادیو سلامت شده و تا امروز هم پخش آن به صورت زنده روزهای سه شنبه ساعت 9 و 10 دقیقه به مدت 45 دقیقه ادامه دارد. با توجه به دغدغه‌های مدیر رادیو سلامت نسبت به مباحث گسترده حوزه اجتماعی، برنامه مثبت تربیت تولید و پخش می‌شود.
این برنامه با هدف ارائه آموزه‌های لازم به والدین در خصوص تربیت جنسی فرزندان به منظور پیشگیری از سوء استفاده جنسی كودكان تولید می‌شود.
وی ادامه می‌دهد: ما در این برنامه به والدین آموزش دادیم چطور پاسخگوی سوالاتی از جنس تربیت جنسی به كودكانشان باشند. به عنوان مثال، بچه‌ها در سنین كودكی سوالاتی از این جنس برایشان مطرح می‌شود كه چطور به دنیا آمدند؟ و... ما به والدین یاد می‌دادیم چطور پاسخ چنین سوالاتی را به بچه‌ها بدهند، زیرا در این مواقع این سوال برای والدین مطرح می‌شود كه چگونه باید پاسخ فرزندان‌شان را بدهند. در واقع آموزش تربیت جنسی فرزندان را به والدین می‌دهیم كه جزو مباحث بسیار حساس و مهم است، زیرا توجه والدین اهمیت بسزایی در این حوزه دارد. در حال حاضر مباحث مربوط به كودكان را تمام كردیم و به نوجوانی رسیده ایم. حالا پاسخگوی سوالات والدین برای این مقطع سنی از فررزندان شان هستیم. البته گاهی هم نقبی به مباحث گذشته می‌زنیم تا والدینی كه اخیرا به جمع شنوندگان برنامه مثبت تربیت رادیو سلامت ملحق شدند، آموزش‌های لازم را دریافت كنند.

دسترسی سریع
مثبت تربیت