مثبت تربیت سه شنبه از ساعت 09:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

مثبت تربيت

چه چیزهایی را هنگام سفر با كودك همراه خود ببریم

نحوه سفر شما با فرزند كوچولوی خود مطمئناً در زمان انجام سفر و همچنین وسایلی كه باید بسته بندی كنید تأثیر خواهد گذاشت.

1401/06/16
|
09:29

اكثر پزشكان توصیه می كنند از سفرهای غیرضروری (مخصوصاً از طریق هوا) با نوزادان بسیار كوچك اجتناب كنید زیرا سیستم ایمنی آنها هنوز در حال رشد است.

بنابراین اگر با كودكتان با هواپیما سفر می كنید، قبل از رزرو بلیط، ابتدا با پزشك اطفال خود صحبت كنید. اگرچه هیچ سن رسمی تایید شده ای برای پرواز وجود ندارد، آكادمی اطفال آمریكا (AAP) به شدت از سفر هوایی با نوزادان بسیار جوان جلوگیری می كند، زیرا می تواند خطر بیمار شدن نوزاد را افزایش دهد.

پرواز با نوزاد یا كودك نوپا در طول همه‌گیری كووید-19 بسیار خطرناك است، زیرا كودكان كمتر از 5 سال هنوز واجد شرایط دریافت واكسن نیستند و آنها را به ویژه در برابر ویروس و به ویژه نوع دلتا آسیب‌پذیر می‌كند.

برخی از خطوط هوایی ممكن است مسافران كمتر از سن خاصی را نیز نپذیرند، بنابراین قبل از خرید بلیط، محدودیت های سنی كودك را بررسی كنید.

اداره هوانوردی فدرال (FAA) و AAP توصیه می‌كنند كه كودك شما در صندلی خودش كه روی صندلی ماشین سازگار یا صندلی ایمنی طراحی‌شده برای سفر هوایی طراحی شده است، سفر كند.

این بهتر از او در صورت تلاطم یا مسائل دیگر محافظت می كند. (شایان ذكر است: همه صندلی‌های خودرو برای استفاده در هواپیما تایید نشده‌اند، بنابراین به دنبال صندلی‌هایی باشید كه دارای برچسب تایید شده توسط FAA باشد.)

اگر تصمیم گرفتید با كودك در صندلی خودش سفر كنید، باید یا برای كودكتان بلیط هواپیما بخرید یا از شركت هواپیمایی بپرسید كه آیا به شما اجازه می دهد از صندلی خالی مجانی در كنار صندلی خود استفاده كنید. اگر خط هوایی شما به شما اجازه این كار را می دهد، بهترین كار این است كه در روزها و زمان های شلوغ كمتر سفر كنید تا شانس خود را برای داشتن صندلی خالی در كنار خود افزایش دهید.

چه چیزهایی را برای كودك خود در یك كیف دستی بسته بندی كنید
هنگامی كه با هواپیما سفر می‌كنید، باید دستورالعمل‌های TSA خطوط هوایی را برای مواردی كه می‌توانید در چمدان دستی و چك‌شده‌تان بیاورید، دنبال كنید، بنابراین آن‌ها را در فهرست بسته‌بندی كودك خود لحاظ كنید. بسیاری از خطوط هوایی به شما اجازه می‌دهند كه علاوه بر كیف‌های دستی مجاز، كیسه‌های پوشك و صندلی‌های خودرو را در هواپیما به همراه داشته باشید، اما برای اطمینان، قبل از پرواز با شركت هواپیمایی خود مشورت كنید. (شاید مجبور باشید كالسكه خود را در دروازه چك كنید، اما همچنان می توانید از آن در فرودگاه استفاده كنید.)

شیر خشك و شیر مادر از قانون 3.4 اونس TSA برای مایعات مستثنی هستند (می توان آنها را در كیسه های دستی در "مقدار معقول" همراه با آب میوه آورد) اما همچنان باید آنها را جداگانه غربال كنید. از بقیه موارد خود استفاده كنید و به طور بالقوه از طریق بررسی های امنیتی اضافی انجام دهید.

به یاد داشته باشید كه تمام لوازم جانبی كودك شما ( مانند كالسكه و صندلی ماشین) نیز باید از طریق اشعه ایكس رد شوند، بنابراین مطمئن شوید كه زمان اضافی را برای گذراندن شرایط امنیتی در نظر بگیرید. انتظار داشته باشید كه كودك خود را نیز از طریق امنیت حمل كنید.

سفر با ماشین كمی انعطاف‌پذیرتر است (و احتمالاً در دوران كووید-19 ایمن‌تر است) و بنابراین ممكن است پیدا كردن لیست بسته‌بندی كودكتان را كمی آسان‌تر كند. مهمترین چیز داشتن یك صندلی ماشین است كه به درستی نصب شده است تا كودك شما را ایمن نگه دارد.

در حالت ایده‌آل، شخصی باید با كوچولوی شما روی صندلی عقب سوار شود تا او را تحت نظر داشته باشد و در حالی كه او بیدار است او را سرگرم كند. AAP توصیه می كند هر دو تا سه ساعت یك بار استراحت كنید تا پوشك او را عوض كنید، به كودك خود غذا دهید.

آیا نمی دانید چه چیزهایی را در كیف دستی خود برای نوزاد ذخیره كنید؟
در اینجا لیستی وجود دارد تا مجبور نباشید برای هر سفر جدیدی كه با هم می‌روید، یك لیست تهیه كنید:

پوشك: برای دو روز و شب (در صورت گیر افتادن در مسیر)
دستمال مرطوب
یك پد تعویض
كرم پوشك (اگر با هواپیما پرواز می كنید بیش از 3.4 اونس)
دو پیش بند
سه پتوی كودك كه می توانید از آنها به عنوان پارچه آروغ یا برای پوشاندن خود در هنگام شیردهی استفاده كنید.
دو بطری (در صورت استفاده از آنها)
برای نوزادتان لباس همراه داشته باشید
كیسه های بزرگ قابل درزگیری برای نگهداری لباس های كثیف
چند پستانك (اگر كودك شما از یكی استفاده می كند)
غذا: دو شیشه كوچك غذای كودك در هر وعده غذایی، به اضافه تنقلات اگر كودك شما مواد جامد می خورد.
چند اسباب بازی نرم و كتاب مورد علاقه او
استامینوفن یا ایبوپروفن نوزاد، بسته به سن كودك
دستمال مرطوب ضد باكتری و ضدعفونی كننده دست
شارژر موبایل
گذرنامه (اگر به خارج از كشور سفر می كنید)
چه چیزهایی را در چمدان كودك خود ببندید
نوزادان حتی در سفر به وسایل زیادی نیاز دارند. (با عرض پوزش، بسته بندی های سبك!) این لیست بسته بندی را نمای كلی از چیزهایی كه پس از رسیدن به مقصد نیاز دارید در نظر بگیرید:

پوشك و دستمال مرطوب
وسایل شستشوی كودك
لوسیون بدن
ضد آفتاب
ناخن گیر نوزاد یا سوهان ناخن (اگر بیش از یك هفته دور باشید)
جعبه كمك‌های اولیه : داروهایی كه ممكن است كودكتان به آن نیاز داشته باشد، بانداژ، پماد آنتی‌بیوتیك، شماره پزشك اطفال، و پوشش‌های خروجی برای عایق كردن نوزاد را بسته‌بندی كنید.
پمپ سینه به‌علاوه ذخیره‌سازی شیر یا شیر خشك اگر از آن استفاده می‌كنید
در صورت نیاز یك یا دو بطری اضافی شیر
غذای كودك: اگر كودك شما مواد جامد می خورد برای كل سفر كافی است (یا اگر برای سفرهای طولانی تر به آنجا بروید، می توانید بیشتر بخرید)
كولر قابل حمل و كیسه یخ
یك برس شست و شوی بطری
ظروف كودك و یك فنجان در صورتی كه كودك شما از آن استفاده می كند
كیسه در اندازه های مختلف برای نگهداری تنقلات و لباس های كثیف كودك
لباس، جوراب، چكمه یا كفش؛ برای هر روزی كه دور می‌شوید، دو لباس همراه داشته باشید، به علاوه دو لباس اضافی
كالسكه سبك وزن نوزاد
صندلی ماشین (حتی اگر با ماشین سفر نمی كنید!)
صندلی تغذیه قابل حمل (اگر كودك شما نشسته است و مواد جامد می خورد)
مانیتور كودك (اگر كودك شما در اتاق دیگری می خوابد)
لباس های مخصوص آب و هوا مانند مایو، كلاه آفتابی، كت زمستانی، دستكش، كلاه زمستانی و غیره.
اسباب بازی های اضافی كودك، دندان گیر و كتاب
به یاد داشته باشید كه اگر با ماشین سفر می‌كنید، به جای اینكه در جایی بسته شده باشید، باید صندلی ماشینتان را به درستی روی صندلی عقب نصب كنید تا كودك را به آن ببندید. همچنین ممكن است بخواهید برای مواقعی كه مجبور به توقف در سفر با ماشین خود هستید، كالسكه كودك شما به راحتی در دسترس باشد.

اگر در حال پرواز هستید، خط‌مشی شركت هواپیمایی خود را در مورد آوردن كالسكه، صندلی ماشین و سایر وسایل كودك در مقابل چمدان‌های چك‌شده بررسی كنید. به عنوان مثال، ممكن است بتوانید یك كالسكه را به صورت رایگان در دروازه چك كنید، بنابراین می توانید از آن در فرودگاه استفاده كنید.

دسترسی سریع
مثبت تربیت