از ساعت به مدت

رادیو سلامت

هميار طبيعت

دوچرخه سواری، دوستدار محیط زیست

فواید دوچرخه سواری را تا به حال فقط به سوزاندن كالری و تقویت عضلات پا نسبت می دادیم اما باید بگوییم كه برای افزایش سلول های مغز دوچرخه سواری كنید و این تنها بخشی از خواص ورزش دوچرخه سواری است.

1397/07/25
|
10:03

فواید دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت و متحرك برای بدن تقریبا یكسان است. برای سوزاندن كالری و سلامت قلب به سراغ دوچرخه سواری بروید. اگر كالری سوزی دوچرخه سواری برای تان كافی نیست، تحقیقات جدید نشان داده دوچرخه سواری برای مغز هم فوایدی دارد.خیلی ها عاشق دوچرخه سواری هستند، چه بیرون از منزل و چه با دوچرخه ثابت، چون ضربان قلب را بالا می برد، كالری می سوزاند، و پاهای را به فعالیت وا می دارد.
فواید شگفت انگیز دوچرخه سواری بر مغز و بدن اما معلوم شده این ركاب زدن، تمرینی عالی برای ذهن و روان تان نیز هست. مطالعات جدید گوناگونی نشان داده اند، دوچرخه سواری، ساختارهای مهم مغز را گسترش می دهد و بنابراین شما می توانید سریع تر فكر كنید، بیشتر به خاطر بسپارید و احساس شادابی بیشتری كنید.


به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت برنامه " همیار طبیعت" كاری از گروه اجتماعی 26 مهر ماه با حضور مهندس محمد فریدی(دانشجوی دكتری محیط زیست و محیط بان، رئیس اداره محیط زیست فیروزكوه) به موضوع توجه به استفاده از دوچرخه به جای خودرو
می پردازد.

دسترسی سریع
همیار طبیعت