صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه از ساعت 15:30 به مدت 30 دقیقه

فواید دوچرخه سواری را تا به حال فقط به سوزاندن کالری و تقویت عضلات پا نسبت می دادیم اما باید بگوییم که برای افزایش سلول های مغز دوچرخه سواری کنید و این تنها بخشی از خواص ورزش دوچرخه سواری است.

فواید دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت و متحرک برای بدن تقریبا یکسان است. برای سوزاندن کالری و سلامت قلب به سراغ دوچرخه سواری بروید. اگر کالری سوزی دوچرخه سواری برای تان کافی نیست، تحقیقات جدید نشان داده دوچرخه سواری برای مغز هم فوایدی دارد.خیلی ها عاشق دوچرخه سواری هستند، چه بیرون از منزل و چه با دوچرخه ثابت، چون ضربان قلب را بالا می برد، کالری می سوزاند، و پاهای را به فعالیت وا می دارد.
فواید شگفت انگیز دوچرخه سواری بر مغز و بدن اما معلوم شده این رکاب زدن، تمرینی عالی برای ذهن و روان تان نیز هست. مطالعات جدید گوناگونی نشان داده اند، دوچرخه سواری، ساختارهای مهم مغز را گسترش می دهد و بنابراین شما می توانید سریع تر فکر کنید، بیشتر به خاطر بسپارید و احساس شادابی بیشتری کنید.


به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت برنامه " همیار طبیعت" کاری از گروه اجتماعی 26 مهر ماه با حضور مهندس محمد فریدی(دانشجوی دکتری محیط زیست و محیط بان، رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه) به موضوع توجه به استفاده از دوچرخه به جای خودرو
می پردازد.

مرتبط با این خبر

  • حفاظت از پرندگان با توسعه صنعت پرنده نگری

  • اهمیت مطالعه و نگارش کتابهایی در زمینه محیط زیست

  • نجات بلوط‌های زاگرس به عزم ملی نیاز دارد

  • اهمیت تغییر الگوی مصرف آب در جوامع بشری

  • لزوم توجه به کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف