فرزند من شنبه ها و دوشنبه ها از ساعت 16:30 به مدت 25 دقیقه

رادیو سلامت

فرزند من

نوجوانان و برنامه ریزی برای روزهای بلند تابستان در دوران زیست کرونا

اوقات فراغت فرزندان را می توانیم با توجه به تفاوت های فردی فرزندان و علایق متفاوت و ساختار زندگی و اهدافی که برای خودشان تعریف کرده اند کارآمدتر کنیم.

1399/03/31
|
09:22

دکتر نسرین جعفری روانشناس در گفتگو با برنامه فرزندمن درخصوص موضوع نوجوانان و برنامه ریزی برای روزهای بلند تابستان در دوران زیست کرونا گفت:
اوقات فراغت به معنی زمان های بسیار موثر و کارآمدی در دوره نوجوانی فرزندانمان محسوب می شود که به معنی بیکاری نیست و به نوعی زمانی است که تکالیف اجباری از بیرون برای فرزندانمان تعریف نشده است و به طور کلی برای ایام تابستان و درحال حاضردر زمان قرنطینه که الان در آن به سرمی بریم این زمان ، زمان قابل توجهی است که لازم است به عنوان دوره طلایی زندگی که دوره نوجوانی است که به آن توجه شود . لازم است برای پرکردن اوقات فراغت فرزندانمان شناخت خوبی از آنها داشته باشیم ، با دقت آنها را ببینیم و بشناسیم و نیازهای آنها را در نظر بگیریم و باتوجه به نیازها و علایقشان برنامه ریزی می کنیم . و بهتراست فرزندان هم در این برنامه ریزی مشارکت داشته باشند . کمی خلاقیت و توجه به شرایط موجود می تواند این زمان اوقات فراغت رابرای ما کاربردی تر و موثر کند . اوقات فراغت فرزندان را می توانیم با توجه به تفاوت های فردی فرزندان و علایق متفاوت و ساختار زندگی و اهدافی که برای خودشان تعریف کرده اند کارآمدتر کنیم . ایشان درادامه کتاب " از ذهنت خارج شو و زندگی کن "که توسط آقای دکتر صاحبی وآقای دکتر اسکندری ترجمه شده است را معرفی کرد و گفت:که با مطالعه این کتاب و به کارگیری روش هایی که دراین کتاب آورده شده است می توان به فرزندان راه زندگی بهتر را آموزش داد.

برنامه فرزندمن درحال حاضر در روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه ازرادیوسلامت موج اف ام ردیف 102مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
فرزند من