حریم آرامش پنجشنبه ها از ساعت 22:15 به مدت 30 دقیقه

رادیو سلامت

حريم آرامش

چگونگی مرزبندی در خانواده ها

یك مشاوره خانواده تاكید كرد: زوجین در عین اینكه با خانواده های همدیگر دوست و صمیمی هستند حتما سعی كنند مرزها را حفظ كنند.

1396/05/08
|
12:36

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، سمیه شاه مرادی، مشاور خانواده و روانشناس در برنامه «حریم آرامش» شبكه رادیویی سلامت یكی از مهم ترین مهارت های زندگی مشترك را توجه به مرزبندی دانست و گفت: شكل گیری مرزها بین خانواده های زوجین و زوجین است. زوجین در عین اینكه با خانواده ها دوست و صمیمی هستند حتما سعی كنند مرزها را حفظ و خانواده ها هم به شكل گیری این مرزها كمك كنند.
وی ادامه داد: یكی از مهمترین مهارت هایی كه حتما زوجین باید به آن توجه كنند این است كه یكدیگر را خوب بشناسند.
این مشاور خانواده و روانشناس در ادامه تاكید كرد: وقتی كه گفت و گو و برقراری ارتباط بین زوجین كم می شود؛ وقتی كه فضای مجازی و گوشی همراه وقت بیشتر زوجین را می گیرد؛ این مشغولیت ها بسیاری از اوقات، برقراری ارتباط كلامی را بین زوجین كم می كند و به حداقل می رساند.
شاه مرادی در پایان اظهارداشت: وقتی برقراری این ارتباطات كم می شود اطلاعات بین زوجین هم كم می شود و هرچه اطلاعات كمتر شود شناخت كمتری به وجود می آید ؛ از این رو، زوجین باید تا می توانند نسبت به یكدیگر اطلاعات و شناخت پیدا كنند.
برنامه «حریم آرامش» با حضور كارشناسان صاحب نظر در حوزه روانشناسی و روانپزشكی و اورولوژی، مسائل عاطفی و ارتباطی بین زوجین را مورد بررسی قرار می‌دهد و به سوالات شنوندگان در این زمینه پاسخ می دهد.
یادآور می شود، «حریم آرامش» به تهیه‌كنندگی «سیما غفاری» و كارشناس ـ مجری «لیلا علوی» ، پنجشنبه شب ها ساعت 23:30 دقیقه به مدت 30 دقیقه از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می‌شود.

دسترسی سریع
حریم آرامش