حریم آرامش پنج شنبه ها، از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو سلامت

حريم آرامش

جدایی جنسی زوجین

رابطه جنسی حیاتی‌ترین جزء همه ازدواج‌هاست. اگر یكی یا هر دوی زوجین علاقه و رغبت خود را در برقراری رابطه زناشویی از دست دادند چه می‌شود؟

1397/07/28
|
10:54

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت خانم دكتر خویی ،دكترای رفتار شناسی جنسی در گفتگو با برنامه "حریم آرامش " در مورد موضوع رفتار شناسی جنسی گفت :
رابطه زناشویی فقط به نوع فیزیكی محدود نمی‌شود و نوع روانی نیز دارد كه باید به صورت همزمان استفاده شود،
به همسر خود بفهمانید كه رابطه جنسی با او سبب آرامش او می‌شود و می‌خواهید با این عمل عشق و محبت خود را بیشتر به او ثابت كنید و هدف فقط ارضاء جنسی-جسمی نیست بلكه روح معنوی شما نیز با این عمل ارضاء می‌شود.
زوج‌های زیادی بوده‌اند كه بی‌علاقگی و نارضایتی یكی از زوجین از رابطه جنسی باعث جدایی آن‌ها شده است. البته شما هم ممكن است به فكر این كار بیفتید. اما بدانید طلاق راه حل مناسبی نیست.
وی در ادامه افزود : اگر به جای پیدا كردن راه حل و برطرف كردن مشكل، از آن فرار كنید (پاك صورت مساله)، ممكن است زوج دیگری پیدا كنید كه او نیز از نظر جنسی با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد و بهتر است از خود بپرسید این كار را تا كجا ادامه خواهید داد؟ قبل از اینكه بار و بندیلتان را جمع كنید و همسرتان را ترك كنید، ببینید آیا همسرتان از این جریان خبر دارد؟ اطلاع دارد كه شما از رابطه جنسی با او ناراضی هستید؟ كار ار به دعوا نكشانید. تقصیر‌ها را به گردن او نیندازید، انتقاد نكنید، فقط خیلی آرام با او در مورد مشكلاتتان صحبت كنید. بگویید كه به خاطر اختلافاتی كه در روحیات جنسی شما وجود دارد، می‌خواهید كاری كنید كه به بهبود رابطه‌تان منتهی می‌شود و برای این كار همكاری بیشتر او كمك می‌كند و باید برای بهتر شدن ارتباط هردو فعالانه رفتاركنید و برای این امر باید حتی با كنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایید.
افكار خود را با او در میان بگذارید. این را به صورت یك تهدید مطرح نكنید.
فقط میزان امیدواری خود را با او در میان بگذارید. به او فرصتی دوباره برای اصلاح و سازگار شدن بدهید، و منتظر نتیجه آن شوید.

دسترسی سریع
حریم آرامش