صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنج شنبه ها، از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

سکته مغزی به طور نسبتا شایعی به ویژه در فازهای ابتدائی بیماری به اشکال تمایل ، اختلال نعوظ ، کاهش اعتماد به نفس در انجام اعمال جنسی به روی بیمار تاثیر می گذارد.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت دکتر صفری نژاد ،اورولوژیست در گفتگو با برنامه حریم آرامش در مورد تاثیر سکتعه مغزی بر عملکرد جنسی وفعالیت های زناشویی در مردان گفت: در فیزیولوژی عملکرد جنسی مردان چهار قسمت باید دست به دست هم دهند تا مرد بتواند عملکرد جنسی خود را به خوبی به انجام برساند که این موارد عبارت اند از: سیستم عروقی طبیعی یا خون رسانی طبیعی به دستگاه تناسلی ،سیستم عصبی سالم،سیستم هومورنی سالم و ترشح هورمون های مردانه و همینطور سیستم روحی و روانی سالم.
وی در ادامه افزود: در مورد سیستم عصبی می توان گفت: در مردان عملکرد جنسی طبیعی و یا همان نعوظ به این ترتیب است که در ابتدا رفلکسی است که از طریق سیستم عصبی انجام میشود و حال اگر هر نوع اتفاقی در این قسمت بیفتد ،سبب می شود عملکرد جنسی مختل شود ،به طور مثال اگر فرد در تصادف قطع نخاع شود ،عملکرد جنسی دچار اختلال می شود و اگر هر یک از قسمت هایی که دارای عصب است دچار مشکل شود ،فرد دیگر نمی تواند به خوبی گذشته فعالیت های مورد نظر را انجام دهد.اگر بخواهیم تعریفی از سکته داشته باشیم باید گفت:سکته عبارت است از اینکه جریان خون شریانی به قسمتی از بدن قطع شود ،که البته فقط منحصر به مغز نیست و میتواند در قلب نیز اتفاق بیفتد.سکته مغزی به این معنی است که جریان خون ورودی شریانی یا سرخرگی به قسمتی از مغز دچار اختلال شود و یا اینکه بسته شود که ممکن است ناشی از گرفتگی عروق ،تصلب شرایین و یا پارگی باشد.اتفاقی که در مغز رخ می دهد این است که جریان خون قسمتی از بدن مختل می شود و زمانی که این جریان قطع شد ،فرد دیگر نمی تواند مانند گذشته فعالیت های طبیعی از جمله فعالیت جنسی و زناشویی خود را انجام دهد.
سکته مغزی به طور نسبتا شایعی بویژه در فازهای ابتدائی بیماری به اشکال تمایل ، اختلال نعوظ ، کاهش اعتماد به نفس در انجام اعمال جنسی به روی بیمار تاثیر می گذارد . این اختلالات حاصل آسیبهای جسمی و نیز اختلالات روحی – روانی ناشی از بیماریست . البته در درصد کمی از بیماران تمایل به رفتارهای جنسی می تواند افزایش پیدا کند ، به ویژه در کسانی که در بخش گیجگاهی دچار آسیب شده اند.

مرتبط با این خبر

  • عوارض استفاده از متادون بر عملکرد جنسی مردان

  • تاثیر بیماری پارکینسون بر عملکرد جنسی مردان

  • ام اس پایان راه نیست...

  • سکته مغزی پایان زندگی نیست! از " رادیو سلامت " بشنوید

  • با من حرف بزن... این بار از "رادیو سلامت " بشنوید

  • احساسات مرا بشناس...

  • ناتوانی جنسی در مردان _قسمت دوم

  • ناتوانی جنسی در مردان و راههای درمان آن (قسمت اول)

  • به جای قضاوت ؛ با همسرمان صحبت کنیم

  • زوجین، بستر زندگی خود را کنکاش کنند