حریم آرامش پنج شنبه ها، از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو سلامت

حريم آرامش

مردان مراقب باشند؛ زنان از شنیدن این جملات متنفرند!

زنان از بعضی جملات و حرف‌ها به شدت متنفر هستند كه به زبان آوردن آن‌ها باعث بیشتر شدن شدت عصبانیت زنان میشود.

1401/07/18
|
12:02

لیستی از آزاردهنده‌ترین جملات كه بهتر است هرگز به زنان مورد علاقه خود نگویید. گاهی اوقات مردان اهمیت زیادی به كلمات نمی‌دهند، در حالی كه یك عبارت بد می‌تواند روحیه زن را برای كل روز خراب كند.

فرقی نمیكنه:
اكثر مردان در جواب اینكه، برای شام چه غذایی میخورید؟ میگویند: فرقی ندارد. این پاسخ زنان را گیج میكند و آن‌ها این جمله را اصلا دوست ندارند.

من بهت گفتم!:
بله، شما هشدار داده بودید كه اگر او این كار را انجام دهد، این اتفاق می‌افتد. اما نیازی به 100 بار تكرار كردن نیست. او قبلاً فهمیده است كه اشتباه كرده است و نیازی به یادآوری مجدد این موضوع به او نیست. سرزنش كرده همه انسان‌ها را اذیت میكند.

شما زنان….:
بعدش مهم نیست چه میگویید، تنها فكری كه در سر زن وجود دارد این خواهد بود: «من را با كسی مقایسه نكن. ما مثل هم نیستیم.» و او بلافاصله علاقه اش را به ادامه این گفتگو از دست میدهد و سعی میكند دیگر با شما صحبت نكند.

حالا ببینم چی میشه:
زنان میدانند كه مردان پس از اولین سؤال تصمیمی نخواهند گرفت و باید سؤال را حداقل دو بار تكرار كنند. اما وقتی برای دهمین بار از شما می‌خواهد در مورد یك چیز تصمیم بگیرید و شما می‌گویید «حالا ببینم چی میشه»، به احتمال زیاد خودشان تصمیم میگیرند.

حالت خوش نیست؟:
اگر در دوره‌ای هستند، حالشان بد است و عصبانی هستند، به این معنا نیست كه شما هرچیزی را به آن بیماری ربط بدهید. پس هرگز این جمله را نگویید. در غیر این صورت عصبانی‌تر میشوند.

چه عجب تونستی ماشینو پارك كنی!:
البته دیدن یك خانم با رانندگی خوب، مثل دیدن یك اسب شاخدار است. اما زنان در بیشتر موارد نسبت به مردان با احتیاط‌تر رانندگی می‌كنند.

بخر، اگه دوست داری…:
زن‌ها برای خرید لباسی كه دوست دارد، نیازی به اجازه شما ندارد. اگر از شما می‌پرسند یعنی میخواهند مطابق میل شما و علاقه شما آن چیز را بخرند.


می‌خواهی همه این‌ها را بخوری؟ یا خیلی زیاد غذا میخوری:
زن شما طبق تعریف شما، لاغر و برازنده است. بنابراین، كوچكترین اشاره به این كه زیاد غذا میخورد باعث تحریك احساس خشم او می‌شود و خلق و خوی و عزت نفس او را خراب می‌كند. بله، او همه آن غذا را می‌خورد، پس بهتر است از استفاده از این عبارات آزاردهنده خودداری كنید.

تو دقیقا مثل مادرت هستی:
تحت هیچ شرایطی درباره مادر و سایر بستگان او بحث نكنید. چه رابطه زن با مادرش خوب باشد و چه رابطه بدی با او داشته باشد، عبارت خوبی نیست. پس ارزشش را ندارد اگر رفتار اشتباهی میكند او را با مادرش مقایسه كنید.

آرام/آرام باش:
چنین عبارتی آرامش او را بیشتر از او میگیرد و یكی از آزاردهنده‌ترین عبارات است. اگر دختری نگران چیزی است، بهترین راه برای كمك به آرامش او، كمك به حل آن مشكل است.

شاید این مقاله به شما كمك كند زنان را كمی بهتر درك كنید و زندگی شما شادتر و لذت بخش شود. زن و مرد فرقی نمیكند، با شریك زندگی خود با احترام رفتار كنید و بهتر است بیشتر به او بگویید كه چقدر برای شما عزیز است و چرا دوستش دارید. شاد باشید!

دسترسی سریع
حریم آرامش