صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 40 دقيقه

برنامه «تا رهایی» شبكه رادیویی سلامت، پنجشنبه ـ 23 دی ماه، به موضوع «بررسی عوامل ورود به اعتیاد» می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، «تا رهایی» برنامه ای است گفتگو محور در خصوص معضلات فردی و اجتماعی پیش روی افرادی كه در معرض و یا درگیر اعتیاد و سوء مصرف مواد هستند؛ كه در این برنامه به بررسی و شناسائی زمینه های اجتماعی گرایش به اعتیاد و ترغیب افراد درگیر به اعتیاد به درمان و مداوا پرداخته می شود.
باورهای نادرستی در زمینه مواد و مصرف آنها در جامعه رواج دارد که باعث گرایش افراد به مصرف مواد می شود. اصلاح این باورها در پیشگیری از اعیتاد نقش بسزایی دارد؟؛ در همین ارتباط، این برنامه رادیویی، از ساعت 12 به مدت 40 دقیقه با حضور دکتر کامبیز محضری، پژوهشگر و درمانگر اعتیاد به این پرسش كه چه باورهایی افراد را به سمت اعتیاد گرایش می دهند؟ پاسخ می دهد.
هدف اصلی و رویكرد این برنامه در آموزش و پیشگیری اولیه و ثانویه اعتیاد، بررسی مسائل ریشه ای موجود در جامعه در خصوص معضل اعتیاد، پیشگیری از ابتلا افراد در معرض اعتیاد، كمك به معتادان و خانواده های آنها در زمینه درمان و كمك به خانواده ها در كنترل و شناخت و رمان فردی از اعضای خانواده درگیر اعتیاد و انجام مشاوره به معتادان و خانواده های آنان و ترغیب آنان به درمان است.
گفتنی است، برنامه «تا رهایی» كاری است از گروه اجتماعی شبكه رادیویی سلامت كه هر هفته پنچ شنبه ها از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • رادیو سلامت و نگاهی به عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال 95

  • عوارض بلای خانمانسوز «اعتیاد» بر کسی پوشیده نیست

  • باورهای صحیح میزان عوامل خطر اعتیاد را کاهش می دهد/رسانه ها نقشی بسیار تعیین کننده، تاثیرگذار و ممتاز دارند

  • تا رهایی از اعتیاد با رادیو سلامت همراه باشید