از ساعت به مدت

رادیو سلامت

حلقه گمشده

منزوی بودن همسر روی خط«حلقه گمشده»

برنامه «حلقه گمشده» شبكه رادیویی سلامت، پنجشنبه ـ 5 مرداد ماه، «همسرم منزوی است و تمایلی به داشتن ارتباط با سایرین ندارد» را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

1396/05/04
|
13:51

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، یكی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی، مهارت برقراری ارتباط مؤثر است؛ چرا كه ارتباط یكی از مؤلفه‏های اصلی زندگی اجتماعی است و چنانچه این مؤلفه نادیده گرفته شود، بی‏شك پایه اصلی زندگی به لغزش می‏افتد و رضایتمندی از آن محو می‏شود. بر همین اساس، در برنامه «حلقه گمشده» شبكه رادیویی سلامت تلاش می‌ شود تا روابط صحیح بین اعضای خانواده آموزش داده شود.
اختلالات شخصیتی گروهی از حالات روانی می باشند كه بیماری نبوده، بلكه شیوه های رفتاری هستند، شناخت این اختلال در همسر می تواند راهكار درمانی مؤثر را برای رفع این اختلال نشان دهد؛ بر همین اساس، این برنامه رادیویی، پنجشنبه ـ پنجم مرداد ماه، با حضور دكتر فرناز سیف، روانشناس و دكتر شریفی مقدم، جامعه شناس به این پرسش كه «همسرم منزوی است و تمایلی به داشتن ارتباط با سایرین ندارد، راهكار شما چیست؟» پاسخ خواهد داد.
برنامه «حلقه گمشده» هر هفته با حضور روان‌شناسان و كارشناسان حوزه خانواده و انتخاب یك موضوع به بررسی روابط بین اعضای خانواده می‌پردازد. بنابراین عوامل و كارشناسان این برنامه با هوشمندی تلاش دارند موضوعاتی را بررسی كنند كه دغدغه خانواده‌هاست.
هدف اصلی این برنامه، آموزش مهارت‌های ارتباطی در بین اعضای خانواده است؛ و عمده‌ترین مباحث مطرح شده در این برنامه چگونگی برقراری ارتباط بین همسران، والدین و فرزندان و ارتباطات فامیلی است.
یادآور می شود، «حلقه گمشده» به تهیه ‌كنندگی «ملیحه صادق كاظمی» عنوان برنامه ای از گروه خانواده شبكه رادیویی سلامت است كه پنجشنبه شب‌ها، ساعت 22:10 دقیقه به مدت 55 دقیقه پخش می‌شود.

دسترسی سریع
حلقه گمشده