حلقه گمشده پنجشنبه از ساعت 22:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

حلقه گمشده

منزوی بودن همسر روی خط«حلقه گمشده»

برنامه «حلقه گمشده» شبکه رادیویی سلامت، پنجشنبه ـ 5 مرداد ماه، «همسرم منزوی است و تمایلی به داشتن ارتباط با سایرین ندارد» را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

1396/05/04
|
13:51

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی، مهارت برقراری ارتباط مؤثر است؛ چرا که ارتباط یکی از مؤلفه‏های اصلی زندگی اجتماعی است و چنانچه این مؤلفه نادیده گرفته شود، بی‏شک پایه اصلی زندگی به لغزش می‏افتد و رضایتمندی از آن محو می‏شود. بر همین اساس، در برنامه «حلقه گمشده» شبکه رادیویی سلامت تلاش می‌ شود تا روابط صحیح بین اعضای خانواده آموزش داده شود.
اختلالات شخصیتی گروهی از حالات روانی می باشند که بیماری نبوده، بلکه شیوه های رفتاری هستند، شناخت این اختلال در همسر می تواند راهکار درمانی مؤثر را برای رفع این اختلال نشان دهد؛ بر همین اساس، این برنامه رادیویی، پنجشنبه ـ پنجم مرداد ماه، با حضور دکتر فرناز سیف، روانشناس و دکتر شریفی مقدم، جامعه شناس به این پرسش که «همسرم منزوی است و تمایلی به داشتن ارتباط با سایرین ندارد، راهکار شما چیست؟» پاسخ خواهد داد.
برنامه «حلقه گمشده» هر هفته با حضور روان‌شناسان و کارشناسان حوزه خانواده و انتخاب یک موضوع به بررسی روابط بین اعضای خانواده می‌پردازد. بنابراین عوامل و کارشناسان این برنامه با هوشمندی تلاش دارند موضوعاتی را بررسی کنند که دغدغه خانواده‌هاست.
هدف اصلی این برنامه، آموزش مهارت‌های ارتباطی در بین اعضای خانواده است؛ و عمده‌ترین مباحث مطرح شده در این برنامه چگونگی برقراری ارتباط بین همسران، والدین و فرزندان و ارتباطات فامیلی است.
یادآور می شود، «حلقه گمشده» به تهیه ‌کنندگی «ملیحه صادق کاظمی» عنوان برنامه ای از گروه خانواده شبکه رادیویی سلامت است که پنجشنبه شب‌ها، ساعت 22:10 دقیقه به مدت 55 دقیقه پخش می‌شود.

دسترسی سریع
حلقه گمشده