حلقه گمشده پنجشنبه از ساعت 22:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

حلقه گمشده

چگونه با همسر لجباز خود رفتار کنیم؟

لجبازی خصوصیت شخصی است که باعث سرزدن رفتارهای بچگانه در بزرگسالان می شود. در زندگی مشترک وقتی پای لجبازی همسر به میان می آید حل مشکلات زناشویی کمی دشوار به نظر می رسد.

1397/05/30
|
12:38

از اولین و مهم ترین راهکارهای برخورد با لجبازی همسر، در لحظه اول سکوت کردن می باشد. زیرا اگر در برابر این حالت ما هم شروع به نشان دادن خشم داشته باشیم، لجبازی همسر بیشتر و بیشتر می شود. پس در درجه اول و در قدم اول سعی کنید با این رفتار مدارا نمایید. یکی از علت های ایجاد لجبازی عدم خود باوری و نداشتن اعتماد به نفس کافی می باشد.
عامل دیگری که می تواند در ایجاد این حالت کمک کند، لحن صحبت کردن و گفت و گوی طرفین است. برخی اوقات اینقدر لحن صحبت خانم و یا آقا بسیار تند و یا با کنایه است، که باعث می شود طرف مقابل لجبازی کردن را در پیش بگیرد.
وقتی لجبازی بین زن و شوهر اتفاق بیافتد، اگر هیچ کدام از آن ها سعی نکنند که این مشکل را بر طرف کنند، زندگیشان رو به تعارض می رود.
به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت برنامه "حلقه گمشده" کاری از گروه خانواده با حضور خانم دکتر آتوسا صادق پور( روان شناس)/دکتر حمید رضا بابامرادی(روانشناس)/ خانم دکتر معصومه مظفری(جامعه شناس)/ دکتر علیرضا شریفی یزدی(جامعه شناس) اول شهریورماه به چگونگی برخورد همسران با یکدیگر می پردازد.

دسترسی سریع
حلقه گمشده