حلقه گمشده پنجشنبه از ساعت 22:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

حلقه گمشده

در جستجوی «حلقه گمشده»/ آموزش مهارت های ارتباطی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی، مهارت برقراری ارتباط مؤثر است؛ چرا که ارتباط یکی از مؤلفه‏های اصلی زندگی اجتماعی است.

1395/08/12
|
10:07

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، با توجه به اینکه خانواده محور توسعه انسانی و اجتماعی است و شأن و شخصیت افراد در خانواده شکل می‌گیرد، توجه به پرورش و بالندگی خانواده یعنی ساختن نسل و جامعه‌ای پویا و بالنده امری مهم و ضروری است. یکی از عناصر در شکل گیری این مهم، آموزش مهارت برقراری ارتباط بین اعضای خانواده با یکدیگر و با افراد دیگر اجتماع است.
یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی، مهارت برقراری ارتباط مؤثر است؛ چرا که ارتباط یکی از مؤلفه‏های اصلی زندگی اجتماعی است و چنانچه این مؤلفه نادیده گرفته شود، بی‏شک پایه اصلی زندگی به لغزش می‏افتد و رضایتمندی از آن محو می‏شود. بر همین اساس، «شبکه رادیویی سلامت» با طراحی برنامه‌ گفت‌وگو ‌محور «حلقه گمشده» تلاش می‌کند تا روابط صحیح بین اعضای خانواده را آموزش دهد.
برنامه «حلقه گمشده» هر هفته با حضور روان‌شناسان و کارشناسان حوزه خانواده و انتخاب یک موضوع به بررسی روابط بین اعضای خانواده می‌پردازد. بنابراین عوامل و کارشناسان این برنامه با هوشمندی تلاش دارند موضوعاتی را بررسی کنند که دغدغه خانواده‌هاست.
«حلقه گمشده» عنوان برنامه ای از گروه خانواده شبکه رادیویی سلامت است که پنجشنبه شب‌ها، ساعت 22 و 10 دقیقه به مدت 55 دقیقه پخش می‌شود.
«ملیحه صادق کاظمی»، تهیه‌کننده این برنامه، درباره اهداف تولید این برنامه می‌گوید: «هدف اصلی برنامه حلقه گمشده آموزش مهارت‌های ارتباطی در بین اعضای خانواده است.»
وی ادامه می‌دهد: «عمده‌ترین مباحث مطرح شده در این برنامه چگونگی برقراری ارتباط بین همسران، والدین و فرزندان و ارتباطات فامیلی است.»

دسترسی سریع
حلقه گمشده