تصویر خیال جمعه ها (یك هفته در میان) از ساعت 19:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

تصویر خیال

تحلیل روانشناختی «فیلم ابد و یک روز» در رادیو سلامت

فیلم سینمایی «فیلم ابد و یک روز» ساخته سعید روستا در برنامه این هفته «تصویر خیال» شبکه رادیویی سلامت مورد نقد و بررسی قرار می‌‌گیرد.

1395/12/11
|
12:29

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، دکتر مینا پورفرخ، روانشناس و مشاور خانواده با حضور در برنامه «تصویر خیال» روز پنجشنبه ـ 19 اسفند ماه، به تحلیل روانشناختی فیلم «فیلم ابد و یک روز» می‌پردازد.
«چهل سالگی» داستان سمیه دختر جوانی است که قرار است به زودی به عقد مردی افغان درآید؛ اما سمیه برای انتخاب این وصلت مردد است چرا که وضعیت خانه ای که در آن قرار دارد تا حدود زیادی به او وابسته است. وی مادر پیر و از کار افتاده ای دارد و البته برادران و خواهرانی که همواره در حال نزاع با یکدیگر هستند و...
«تصویر خیال» به تهیه کنندگی مرتضی میلانی یکی از برنامه های بخش شامگاهی رادیو سلامت است؛ که در این برنامه فیلم‌های سینمای ایران برای نخستین بار از دیدگاه روانشناختی تحلیل شده و نکات پزشکی مطروحه در آن‌ها از نظر تطابق با واقعیات و یافته‌های علمی مورد مداقه قرار می‌گیرند.
برای افزایش بار علمی «تصویر خیال»، تلاش شده تا کارشناسانی به این برنامه دعوت شوند که دارای تجربه یا مدرک تحصیلی مرتبط با موضوع فیلم مورد بحث باشند.
گفتنی است، این برنامه پنجشنبه هر هفته ساعت 19:10 دقیقه به مدت 55 دقیقه (یک هفته در میان) از موج اف. ام ردیف صد و دو مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می‌شود.

دسترسی سریع
تصویر خیال