تصویر خیال جمعه ها (یك هفته در میان) از ساعت 19:10 به مدت 45 دقیقه

رادیو سلامت

تصویر خیال

تحلیل روانشناختی «چهل سالگی» در رادیو سلامت

فیلم سینمایی «چهل سالگی» ساخته علیرضا رئیسیان در برنامه این هفته «تصویر خیال» شبکه رادیویی سلامت مورد نقد و بررسی قرار می‌‌گیرد.

1395/09/17
|
10:00

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، دکتر مینا پورفرخ، روانشناس و مشاور خانواده با حضور در برنامه «تصویر خیال» روز پنجشنبه ـ 18 آذر ماه، به تحلیل روانشناختی فیلم «چهل سالگی» می‌پردازند.
«چهل سالگی» داستان عشق سودائی است که عقیم مانده و پس از 20 سال احیا می‌شود، اما در شرایطی که همه چیز تغییر کرده است. قهرمان فیلم زنی 35 ساله به نام نگار (لیلا حاتمی) است که از زندگی عادی خود دلزده است و بازگشت عشق سال‌های جوانی او را در موقعیتی چالش‌برانگیز قرار می‌دهد.
«تصویر خیال» به تهیه کنندگی مرتضی میلانی یکی از برنامه های بخش شامگاهی رادیو سلامت است؛ که در این برنامه فیلم‌های سینمای ایران برای نخستین بار از دیدگاه روانشناختی تحلیل شده و نکات پزشکی مطروحه در آن‌ها از نظر تطابق با واقعیات و یافته‌های علمی مورد مداقه قرار می‌گیرند.
برای افزایش بار علمی «تصویر خیال»، تلاش شده تا کارشناسانی به این برنامه دعوت شوند که دارای تجربه یا مدرک تحصیلی مرتبط با موضوع فیلم مورد بحث باشند.
گفتنی است، این برنامه پنجشنبه هر هفته ساعت 19 و 10 دقیقه به مدت 55 دقیقه (یک هفته در میان) از موج اف. ام ردیف صد و دو مگاهرتز تقدیم شنونوگان صدای دانش، نشاط و آرامش می‌شود.

دسترسی سریع
تصویر خیال