غذا سلامت زندگی شنبه تا سه شنبه از ساعت 13:15 به مدت 30 دقیقه

رادیو سلامت

غذا سلامت زندگي

سبك زندگی سالم تنها راه مقابله با مهمترین عامل مرگ در جهان

یك متخصص قلب و عروق ضمن تبریك روز جهانی قلب، سبك زندگی سالم را تنها راه مقابله با مهمترین علت مرگ در جهان برشمرد.

1402/07/09
|
11:19

دكتر حسین شیبانی 8 مهرماه اطلاع‌رسانی در خصوص سبك زندگی سالم و تشویق به آن را الزامی برشمرد و اظهار كرد: سازمان بهداشت جهانی با نامگذاری 29 سپتامبر به عنوان روز جهانی قلب، انگیزه مضاعفی را برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی فراهم كرده تا به توجه دادن به شناخت و مدیریت عوامل خطر بیماریهای قلبی و عروقی به عنوان مهمترین علت مرگ در جهان، عموم مردم را تشویق به رعایت سبك زندگی سالم كند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شاهرود افزود: مرگ و میر بیش از 17 میلیون نفر در سال به علت بیماری های قلبی عروقی زنگ خطری جدی برای ساكنین زمین محسوب می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات درمانی شاهرود ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی باید زمینه آگاهی عمومی و تشویق تمامی سازمان‌ها و نهادها برای اتخاذ رویكردهای تاثیرگذار برای مقابله با این تهدید جدی را فراهم كند .

وی تاكید كرد: سلامت قلب برای هر فرد به عنوان یك حق بشری اساسی و یكی از اركان دسترسی به عدالت در سلامت جهانی مورد توجه قرار گیرد.
دكتر شیبانی خاطرنشان كرد: مصرف انواع دخانیات، كم تحركی و تغذیه ناسالم منجر به اضافه وزن و چاقی، فشار خون بالا، قند خون بالا و چربی خون بالا می‌شود.
دكتر شیبانی تصریح كرد: ما باید تلاش كنیم تا آحاد جامعه را برای توجه هرچه بیشتر به سلامت قلب به عنوان بخش مهمی از سلامت و جزء ضروری زندگی سالم جلب كنیم.

دسترسی سریع
غذا سلامت زندگی