تا بیكران هر روز از ساعت به مدت 30 دقیقه

رادیو سلامت

تا بيكران

«تا بیكران» در رادیو «سلامت»

«بارانی‌ترین ماه» سحرها پخش می‌شود

1400/01/25
|
08:10

برنامه «تا بیكران» ویژه اذان ظهر در قالب بخش‌های مختلف همچون «زیر سقف آسمان»، «سلام خدایا»، تفسیر ادعیه و... هر روز از رادیو سلامت پخش می‌شود.

نازیلا نظمی تهیه كننده برنامه «تا بیكران» درباره این برنامه در ماه رمضان توضیح داد: این برنامه هرروز ویژه اذان ظهر به مدت نیم ساعت روانه آنتن رادیو سلامت می‌شود. برنامه با رویكرد شكرگزاری نعمت‌ها، طریقه دعا كردن و آثار دعا در آرامش روح و روان در زندگی امروز پخش می‌شود و شامل آیتم‌های متفاوت و متنوع برای شنوندگان است.

وی با تاكید بر آیتم «زیر سقف آسمان» توضیح داد: این آیتم حكایت آدم‌هایی است كه هر روز با احساسات پاك و معنوی خود باعث آرامش همدیگر هستند. به همین دلیل به موارد مختلف توكل به خدا و توسل به انبیاء می‌پردازیم. همچنین در این برنامه افراد خیر هم معرفی می‌كنیم كه كمك حال بقیه هستند همچون مدافعان سلامت. یكی دیگر از آیتم‌ها ذكر روز است كه به مناجات و ادعیه اختصاص دارد و در این بخش بسیاری از ادعیه و نیایش و مناجات را برای شنوندگان تفسیر كرده‌ایم.

این تهیه كننده كه به مدت پنج سال این برنامه را روی آنتن دارد در پایان گفت: ما ویژه ماه رمضان امسال به دعای صحیفه سجادیه در خصوص ماه رمضان با حضور محمد سعیدی آریا می‌پردازیم.

این برنامه با گویندگی فرشته قربانی، نویسندگی فاطمه بی تقصیر و گزارشگری سارا اكبری پخش می‌شود. در برنامه كارشناسان مختلف اعم از علی اكبر رنجبران حضور دارند.

بارانی‌ترین ماه در سحرگاه

برنامه سحرگاهی رادیو سلامت با نام «بارانی‌ترین ماه» به تهیه كنندگی موسی نظری با شروع ایام ماه رمضان هر روز از ساعت 2:30 بامداد تا 5:30 صبح روانه آنتن می‌شود.

موسی نظری تهیه كننده با اشاره به اینكه برنامه «بارانی‌ترین ماه» در گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت تهیه و در ایام ماه رمضان پخش می‌شود، توضیح داد: این برنامه به نویسندگی شروینه جمشیدی و گویندگی محمد مطلب در ایام ماه پربركت رمضان روی آنتن می‌رود و هر روز یك كارشناس حضوری در برنامه داریم كه در چند بخش درباره موضوع برنامه با شنوندگان صحبت خواهد كرد.

وی ادامه داد: همچنین از كارشناسان حوزه سلامت معنوی دعوت به عمل می‌آوریم كه درباره مباحث گوناگون اعم از دعا كردن، شكر گذاری، همسایه داری، نعمت‌های خداوند و … صحبت كنند.

این تهیه كننده با تاكید به آیتم «نان و خرما» كه كارشناسان تغذیه درباره روزه داری و تغذیه درست صحبت می‌كنند، در این باره گفت: در این بخش كارشناسان نكات لازم را در این باره خواهند گفت. در بخش عافیت، كارشناسان پزشكی نكات سلامت و تندرستی و روزه داری را خواهند گفت تا كسانی كه به نحوی دارو مصرف می‌كنند بدانند كه چطور روزه بگیرند.

دسترسی سریع
تا بیكران