شور زندگی پنجشنبه ها از ساعت 22:55 به مدت به مدت 10 دقیقه

رادیو سلامت

شور زندگي

پوسیدگی دندان ها در دوران سالمندی

اگر می¬خواهید با افزایش سن همچنان سالم بمانید، زیبایی ظاهری خود را حفظ كنید و احساس خوبی از زندگی داشته باشید، باید به سلامت دهان و دندان خود توجه ویژه ای داشته باشید.

1397/07/28
|
11:19

اهمیت بهداشت دهان و دندان در طول زمان كاهش نمی یابد. برای مراقبت از دندان ها در سالمندی نیز باید دو بار در روز مسواك بزنید و نخ دندان بكشید. متاسفانه، بسیاری از سالمندان به علت ابتلا به آرتروز یا عارضه های دیگر دچار مشكلات مهارت و چابكی می شوند. این امر می تواند مسواك زدن و دسترسی به نقاط دشوار دندان ها را سخت كند. برای رعایت بهداشت دهان و دندان در شرایطی كه فرد دچار مشكل در دست هایش است، می توان از گزینه مسواك های برقی استفاده كرد. استفاده از این مسواك ها، با كمترین نیاز به حركت دست، جرم و پلاك را از روی دندان ها می زداید.
از دست دادن دندان می تواند عواقب جدی تری بیش از تغییر ظاهر و كاهش اعتماد به نفس داشته باشد. در واقع، دندان از دست رفته می تواند موجب عوارضی از جمله دشواری در جویدن و صحبت كردن، تغییر در دندان های مجاور، درد فك و افزایش خطر بیماری پوسیدگی و لثه شود. به این دلایل، برای بازگرداندن عملكرد بهینه دهان و سلامت آن سالمندان باید در اسرع وقت دندان از دست رفته را جایگزین كنند. امروزه، دندانپزشكان انواع راه حل های طبیعی را برای اصلاح لبخند به افراد سالمند ارائه می دهند.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت برنامه "شور زندگی" 28 مهر ماه در ساعت 13:15 به موضوع پوسیدگی دندان ها در دوران سالمندی می پردازد.

دسترسی سریع
شور زندگی