شور زندگی پنجشنبه ها از ساعت 22:55 به مدت به مدت 10 دقیقه

رادیو سلامت

شور زندگي

اتوبان سالمندی

با ورود به دوران سالمندی، بسیاری از رفتارها و عادات ما دستخوش تغییراتی می شوند ،رانندگی نیز یكی از همین رفتارهاست كه افزایش سن و سال ما بر چگونگی آن تاثیر می گذارد .

1397/02/25
|
11:01

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت دكتر دلبری ،دكترای تخصصی طب سالمندی در گفت و گو با برنامه شور زندگی در مورد رانندگی در دوران سالمندی گفت: با توجه به اینكه با افزایش سن قدرت بینائی و شنوائی كاهش پیدا میكند و قدرت تمركز و جهت یابی ضعیف تر و همینطور آتروز مفاصل موجب سختی در حركت میشود ،می بایست سالمند حین رانندگی احتیاط بیشتری را لحاظ كند.اگرچه رسیدن به سن سالمندی به معنی پایان رانندگی نیست ولی جهت پیشگیری از حوادث و حفظ ایمنی سالمند و عابرین می بایست به نكاتی توجه كرد.
بهتر است در دوران سالمندی تا حد امكان از وسایل نقلیه عمومی استفاده شود ومعاینه چشم و شنوایی نیز جدی تر گرفته شود.استفاده از عینك و یا سعمك جهت شنوایی بهتر توصیه می شود.استفاده از كمر بند ایمنی نیز از نكاتی است كه می بایست حتما به آن توجه شود .
اگر سالمند از داروهای خواب آور استفاده می نماید و یا اینكه از بیماری خاصی رنج می برد حتما باید با پزشك معالج خود مشورت نموده و دستورات لازم را اخذ نماید.
امید است با رعایت این نكات رانندگی كم خطر تری را در دوران سالمندی شاهد باشیم.

دسترسی سریع
شور زندگی