شور زندگی پنجشنبه ها از ساعت 22:55 به مدت به مدت 10 دقیقه

رادیو سلامت

شور زندگي

اتوبان سالمندی

با ورود به دوران سالمندی، بسیاری از رفتارها و عادات ما دستخوش تغییراتی می شوند ،رانندگی نیز یکی از همین رفتارهاست که افزایش سن و سال ما بر چگونگی آن تاثیر می گذارد .

1397/02/25
|
11:01

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت دکتر دلبری ،دکترای تخصصی طب سالمندی در گفت و گو با برنامه شور زندگی در مورد رانندگی در دوران سالمندی گفت: با توجه به اینکه با افزایش سن قدرت بینائی و شنوائی کاهش پیدا میکند و قدرت تمرکز و جهت یابی ضعیف تر و همینطور آتروز مفاصل موجب سختی در حرکت میشود ،می بایست سالمند حین رانندگی احتیاط بیشتری را لحاظ کند.اگرچه رسیدن به سن سالمندی به معنی پایان رانندگی نیست ولی جهت پیشگیری از حوادث و حفظ ایمنی سالمند و عابرین می بایست به نکاتی توجه کرد.
بهتر است در دوران سالمندی تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده شود ومعاینه چشم و شنوایی نیز جدی تر گرفته شود.استفاده از عینک و یا سعمک جهت شنوایی بهتر توصیه می شود.استفاده از کمر بند ایمنی نیز از نکاتی است که می بایست حتما به آن توجه شود .
اگر سالمند از داروهای خواب آور استفاده می نماید و یا اینکه از بیماری خاصی رنج می برد حتما باید با پزشک معالج خود مشورت نموده و دستورات لازم را اخذ نماید.
امید است با رعایت این نکات رانندگی کم خطر تری را در دوران سالمندی شاهد باشیم.

دسترسی سریع
شور زندگی