شور زندگی پنجشنبه ها از ساعت 22:55 به مدت به مدت 10 دقیقه

رادیو سلامت

شور زندگي

حس جوانی در دوران سالمندی

در برخورد با سالمندان اولین قدم برقراری ارتباط مناسب است. هر فرد ارزش‌ها، باورها و فرهنگ خاص خودش را دارد و این نکته‌ای است که در ارتباط با سالمندان نباید فراموش کرد.

1397/02/24
|
10:43

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت ،دکتر دلبری دکترای تخصصی طب سالمندان در گفتگو با برنامه شور زندگی در مورد اهمیت مهارت های ارتباطی با سالمندان گفت:
دوران سالمندی به دلیل مشکلات جسمی و ناتوانی ،دور شدن از اجتماع ،فوت همسر و نزدیکان ،بازنشستگی و از دست دادن شبکه دوستان ،میتواند فرد را به تنهایی وانزوا بکشاند و موجب اختلالات روحی و روانی شود.
همچنین مهارت های ارتباطی می تواند نقش تعیین کننده ای در کاهش حس تنهایی در این دوران داشته باشد.آموزش مهارت های ارتباطی می تواند تحمل مسائل و مشکلات دوران سالمندی را ساده تر کند ،حضور در کنار دوستان و استفاده از تجارب موفق دیگران و برقراری ارتباط چهره به چهره با افراد دیگر، موجب بالا بردن روحیه و ایجاد حس زندگی در سالمند می شود.
توجه به این نکته نیز قابل توجه است که با توجه به کاهش حس شنوایی در دوران سالمندی ،می بایست با دقت و توجه بیشتری به برقراری با سالمندان پرداخت و نزدیک به گوشی که شنوایی بیشتری دارد صحبت کرد.امید است با رعایت این نکات شاهد سرزنده تر شدن هر چه بیشتر افراد سالمند در این دوران باشیم.

دسترسی سریع
شور زندگی