شور زندگی پنجشنبه ها از ساعت 22:55 به مدت به مدت 10 دقیقه

رادیو سلامت

شور زندگي

در دوران سالمندی زندگی تعطیل نمی شود

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت دكتر دلبری ،دكترای تخصصی طب سالمندان ،در گفتگو در برنامه شور زندگی رادیو سلامت در مورد موضوع ارتباط جنسی در دوران سالمندی گفت:سلامت جنسی و در دوران بازنشستگی و سالمندی راهی برای ابراز محبت است.

1397/02/22
|
10:28

در این دوران جاذبه های جنسی كمتر مطرح است و انگیزه اصلی برای برقراری ارتباط تجربه یك حس خوشایند است.با افزایش سن ارتباط جنسی كاهش پیدا میكند اما این مساله به معنی از بین رفتن میل جنسی نیست.چنانچه تغییرات در فیزیك افراد در دروان سالمندی به صورت ناگهانی رخ دهد،می تواند به كاهش میل جنسی منجر شود و می بایست به دنبال راهی برای درمان این مساله بود .
از طرفی بیماری های قلبی و عروقی ،ترس از تنهایی و مرگ ،دیابت و مصرف برخی داروها می توناد منجر به كاهش میل جنسی در افراد شود .
یكی دیگر از عواملی كاهش میل جنسی در دوران بازنشستگی كاهش هورمون های زنانه در زنان در دوران یائسگی و مردان در دوران بازنشستگی است.

به طور كلی میتوان گفت:برای داشتن سلامت جنسی و ارتباط زناشویی بهتر در دوران سالمندی توصیه میشود كه از مصرف میوه و سبزیجات غافل نشویم و به همراه ورزش منظم سعی در زنده و پویا نگه داشتن رابطه جنسی در دوران سالمندی شویم .

دسترسی سریع
شور زندگی