بفرمایید سیب جمعه ها از ساعت ساعت 17:00 به مدت 105 دقیقه

رادیو سلامت

بفرمایید سیب

انتقال نکات سلامت در فضای فرح‌بخش

یک گوینده رادیو سلامت گفت: اجرا در رادیو سلامت با شبکه‌های دیگر فرق دارد چرا که به دلیل سلامت‌محور بودنش برای مخاطبان اولویت دارد.

1396/09/01
|
22:44

محمد مطلب یکی از گویندگان برنامه «بفرمایید سیب» است. او از سال 79 وارد رادیو شده و هم‌اکنون در رادیو سلامت مشغول است. او رادیو را تنها رسانه‌ای می‌داند که تازه‌ترین اخبار روز دنیا را در کم‌ترین زمان می‌تواند به مخاطب انتقال دهد. به گفته مطلب، رادیو رسانه‌ای است که صمیمیت، گرمی و صداقت دارد. این رسانه صادق‌ترین و صمیمی‌ترین رسانه است و با توجه به این که کانال‌های متنوع رادیویی با انواع سلیقه‌های شنیداری راه‌اندازی شده، هر فردی می‌تواند در کانال‌های متنوع و مختلف به دنبال علاقه‌مندی‌های خود باشد.
از او می‌پرسم مجری چقدر می‌تواند نقش تاثیرگذاری در رادیو داشته باشد؟ او می‌گوید: مجری و گوینده رادیو کسی است که تمام دسترنج عوامل برنامه‌ساز را در برنامه زنده به نتیجه و به ثمر می‌رساند. مجری توانمند کسی است که تمام این نتیجه‌ها را به بار می‌آورد و خستگی همه را به در می‌کند و درواقع مجری و گوینده رادیو تمام‌کننده کار است. در رادیو مجری، گوینده، نویسنده و... همه هنرمند هستند، بخصوص گوینده؛ زیرا ما برخلاف مجری‌های تلویزیون باید تصویرسازی کنیم. هدف و موضوع برنامه را باید به صورت تصویر به مخاطب انتقال دهیم و این خیلی سخت است، این که زمانی می‌توانیم یک هنرمند حرفه‌ای باشم که بین مخاطبان محبوب باشیم. هنر واقعی این است که اخلاق و رفتار یک گوینده را درست و به جا انجام دهیم. وی درخصوص ارتباط گوینده با تهیه‌کننده می‌گوید: تهیه‌کننده باید بسیار مسلط و با تجربه باشد که این امر به حرفه‌ای بودن برنامه کمک می‌کند و باعث می‌شود گوینده تمام توانش را در اختیار برنامه قرار دهد. تهیه‌کننده باید صبور و اخلاق حرفه‌ای داشته باشد. در حین بحران یا در یک اجرای زنده باید تیم خود را آرام و مدیریت کند. مخصوصا برای گوینده، چون چشم گوینده روی شیشه‌ها و اتاق فرمان به تهیه‌کننده است. وی درباره اجرا در برنامه بفرمایید سیب، هم می‌گوید: برنامه بفرمایید سیب یک جنگ عصرگاهی و تخصصی است؛ ولی چون جمعه عصر پخش می‌شود سعی می‌کنیم یک برنامه شاد باشد. در این برنامه پارتنر دارم و با دو گوینده برنامه اجرا می‌شود. برنامه را به صورت طنز اجرا می‌کنم، چون در بداهه‌های طنز به کمک نویسندگان تسلط دارم؛ سعی می‌کنم یک فضای فرح‌بخش را ایجاد کنم.
وی درباره اجرا در شبکه تخصصی سلامت هم می‌گوید: اجرا در رادیو سلامت با شبکه‌های دیگر فرق دارد چرا که به دلیل سلامت‌محور بودنش برای مخاطبان اولویت دارد.

دسترسی سریع
بفرمایید سیب