بفرمایید سیب جمعه ها از ساعت ساعت 17:00 به مدت 105 دقیقه

رادیو سلامت

بفرمایید سیب

از«بشقاب من» تا برگی از زندگی روی موج سلامت

شبکه رادیویی سلامت با هدف ترویج فرهنگ تغذیه‌ای سالم، سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی و اصلاح باورهای نادرست تغذیه‌ای، در گروه برنامه‌ساز تغذیه و سلامت، برنامه‌های مختلف از قبیل «غذا سلامت زندگی»، «بفرمایید سیبب»، «دارچین» و... تهیه و پخش می‌کند.

1396/09/01
|
15:05

فرانک ترابی، تهیه‌کننده و سردبیر برنامه «بفرمایید سیب» کار خود را رسما از فروردین 74 با گروه کودک شبکه سراسری شروع و از دی سال 87 تاکنون در رادیو سلامت مشغول است.

او درباره هدف برنامه جنگ عصرگاهی «بفرمایید سیب» می‌گوید: هدف اصلی این برنامه ضمن اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشیدن بخصوص در حوزه تغذیه سالم، ایجاد سرگرمی و تفریح سالم عصرگاهی در یک روز تعطیل است. این برنامه شاد و مفرح و کمی هم طنز با مشارکت مخاطبان از طریق تلفن و پیامک، رنگ و عطر و طعم دیگری گرفته است که باعث دلگرمی من و سایر همکاران برنامه‌ساز شده است.

او با بیان این که در این برنامه از بخش‌های متنوع و شاد و آموزنده‌ای استفاده شده است، ادامه می‌دهد: در بخش «بشقاب من» با حضور کارشناسان تغذیه‌ای، نکاتی درخصوص تغذیه، کاهش مصرف قند، نمک و چربی، نشانگرهای رنگی غذایی و دیگر مطالب مفید عنوان می‌شود. در بخش برگی از زندگی با حضور روان‌شناسان تلاش داریم تا به مخاطبان مهارت‌های زندگی و سبک زندگی اسلامی را آموزش دهیم.

ترابی با اشاره همزمان به نامگذاری سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل می‌گوید: بخش «تولید ملی» را با حضور کارشناس اقتصادی به بخش‌های برنامه اضافه کردیم و با توجه به اهمیت شعار سال و تاکیدات رهبر معظم انقلاب، در بخش تولید ملی به نکات مهمی درخصوص استفاده از تولیدات داخلی، اشتغال جوانان و داشتن سهمی هرچند کوچک در پیشبرد و تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره می‌شود. در بخش «تیک تاک» نیز اطلاعاتی مرتبط با موضوع برنامه، به صورت ترکیبی تقدیم شنوندگان می‌شده و در نمایش‌های کوتاه نیز در برنامه حال و هوایی صمیمی و گرمی با مخاطبان خواهیم داشت. وی در ادامه به اجرای متفاوت مجریان برنامه هم اشاره می‌کند و می‌افزاید: ارتباط صمیمانه و دوستانه گویندگان با مخاطبان این برنامه را جذاب‌تر کرده است. تمام عوامل برنامه همه با یک هدف که آن هم جذب مخاطب با استفاده از اطلاع رسانی‌های مفید در حوزه‌های مختلف سلامت (تغذیه‌ای، جسمی، روان‌شناسی، اجتماعی، دینی و معنوی) است، فعالیت می‌کنند.

این تهیه‌کننده با اشاره به این که جمع بسیار صمیمی و دوستانه‌ای بین عوامل حاکم است و همین کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتر ما را باور کنند و همراهی کنند، تصریح می‌کند: گزارشگر برنامه همیشه با انتخاب سوژه‌های مناسب و ارتباط صمیمانه با مردم به این برنامه حال و هوای خاصی می‌بخشد. نویسنده برنامه نیز با نوشتن نمایشنامه‌ها از اتفاقات و مسائل روزانه‌ای که بین مردم درجریان است، بهره می‌گیرد که همین امر سبب می‌شود تا نمایشنامه‌ها برای مخاطبان جذاب‌تر و ملموس‌تر شود. ترابی در پایان با بیان این که انتخاب موضوع در اتاق فکر گروه انجام می‌شود، خاطرنشان می‌کند: انتخاب موضوع که مهم‌ترین بخش برنامه محسوب می‌شود با بهره‌گیری از نقطه نظرات مفید و موثر و همچنین با رعایت مناسبت‌های روز متناسب با رویکرد و اهداف برنامه، موضوع انتخاب و در شورای مدیران و کارشناسان بررسی و نهایی می‌شود.

دسترسی سریع
بفرمایید سیب