خونه زندگی شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:30 به مدت 80 دقیقه

پخش «خونه زندگی» از رادیو سلامت

مخاطب ثابت داریم

1400/01/28
|
11:05

برنامه «خونه زندگی» با رویكرد تحكیم بنیان خانواده هر روز به غیر از روزهای جمعه از «رادیو سلامت» پخش می‌شود.

طاهره راستی پیشه مدیر گروه خانواده رادیو سلامت درباره برنامه «خونه زندگی» كه از رادیو سلامت روی آنتن می‌رود به خبرنگار مهر بیان كرد: این برنامه با ساختار نمایشی و با رویكرد ارشادی، تربیتی و آموزشی و با هدف تحكیم بنیان خانواده و با محوریت موضوعی آموزش مهارت‌های زندگی، همسرداری، فرزندپروری، مدیریت اقتصاد خانواده، و فرزندآوری به صورت زنده هر روز به غیر از جمعه‌ها از ساعت 10:30 تا 11:30 تهیه و پخش می‌شود.

وی به شیوه نمایشی این برنامه اشاره و عنوان كرد: موثرترین فرد در این برنامه گروه بازیگری این نمایش است كه سعیده فرضی، محیا اسناوندی و مسعود خواجه‌وند و محمدمهدی احدی است.

راستی پیشه درباره مولفه‌های مهم برنامه سازی در چنین برنامه‌هایی عنوان كرد: از آنجا كه در رادیو مهمترین و اصلی‌ترین ابزار برنامه ساز فقط و فقط استفاده از صداست لازم است كه در یك برنامه شاخص به 5 مولفه توجه ویژه شود كه عبارتند از هویت سازی، مدیریت پیام، خبر رسانی، استفاده مناسب از موسیقی و چگونگی اجرا و گویندگی برنامه و صد البته در كنار این 5 مولفه توجه به قالب‌های خلاقانه و پویا می‌تواند به خلق برنامه‌ای اثرگذار و جذاب منجر شود.

وی اضافه كرد: در این راستا برنامه «خونه زندگی» از گروه خانواده رادیو سلامت با اهتمام به نمایش هویت یك خانواده ایرانی اسلامی و مدیریت پیام‌های صحیح و كارشناسی شده در حوزه ارتباطات و خانواده به دنبال رسیدن به نیازهای واقعی مردم است تا آن را به زبان ساده بدون تكلف و به دور از شعارزدگی به مخاطب ارائه كند.

مدیر گروه خانواده رادیو سلامت افزود: در كنار این ویژگی‌ها خبر رسانی موثر رادیو هم در این برنامه مغفول نمانده و با توجه به مناسبت‌های مختلف زمانی و مكانی به اخبار روز در برنامه پرداخته می‌شود. موسیقی در این برنامه ابزاری برای هماهنگی بین بخش‌های مختلف برنامه است و فرصتی برای تعامل، درنگ، اثرگذاری بیش‌تر پیام برنامه و علاوه بر آن اجرای مجریان برنامه كه در بخش‌هایی رنگ و بوی بازیگری و نمایش دارد فضای صمیمی پدید می‌آورد. این فضا سبب می‌شود مخاطب خود را جزیی از برنامه بداند و به نوعی با برنامه هم ذات پنداری كند.

وی درباره بازخوردهای این برنامه نیز یادآور شد: به نظرم یكی از موفقیت‌های «خونه زندگی» این است كه در طول 4 سال گذشته حدود 5 هزار مخاطب ثابت را با خود همراه كرده است. در خیلی از آیتم‌های برنامه نیز مخاطبان نقش كلیدی داشته و خود بخش‌هایی از برنامه را مثل بخش آشپزی، نكات خانه داری، معرفی كتاب و كتاب خوانی به صورت تعاملی پیش می‌برند.

راستی پیشه عنوان كرد: از سوی دیگر استقبال مخاطبان از پویش‌های برگزار شده در برنامه هم گواهی بر تاثیرگذاری «خونه زندگی» در بین شنوندگان است كه از بین آنها می‌توان به پویش كتابخوانی با حضور هوشنگ مرادی كرمانی، پویش اهدای كتاب در فرهنگسرای اندیشه و اهدای 300 جلد كتاب از طرف شنوندگان، پویش دست‌های مهربانی و ترویج مهربانی در ماه مبارك رمضان، پویش سه شنبه‌های بدون خودرو و پویش زندگی بهتر با پلاستیك‌های كمتر اشاره كرد.

وی در پایان بیان كرد: «خونه زندگی» به فراخور مناسبت‌ها یا موضوعات برنامه مهمانانی از بین كسبه، كارآفرینان، شاغلین مشاغل مختلف، هنرمندان و كلیه اقشار جامعه هم در برنامه دارد كه به خودی خود جذابیت و تعامل بیشتر با شنوندگان رادیو را در پی دارد.

دسترسی سریع
خونه زندگی