صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:20 به مدت 80 دقیقه

بعضی افراد با اینکه با همسر خود صمیمی هستند، گاهی اوقات مسئله خاصی را از او مخفی می کنند. برای این قبیل پنهان کاری ها ممکن است افراد دلائل خاصی را در نظر داشته باشند.

بعضی افراد با اینکه با همسر خود صمیمی هستند، گاهی اوقات مسئله خاصی را از او مخفی می کنند. مثلا مردی که کار خود را از دست داده، مدتی آن را به خانم خود نمی گوید. مانند گذشته صبح ها از خانه بیرون می آید و عصر بر می گردد تا همسرش متوجه بیکاری او نباشد. پس از چندی مسئله روشن می شود و در برابر گله همسر خود به توجیه این پنهان کاری می پردازد.

برای این قبیل پنهان کاری ها ممکن است افراد دلائل خاصی را در نظر داشته باشند. مایل به ناراحت کردن همسر خود نباشند ، اظهار آن را ضروری ندانند و یا این امر را به موقع مناسبی موکول کنند.

یکی از علل دیگر این مسئله این است که مسائلی که زن و مرد گفتن آن را ضروری می دانند، یکسان نیستند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که صمیمی ترین زن و شوهرها همه اوقات تمام مسائل مربوط به خود را با همسر خود در میان بگذارند.

بعضی از مردها مشکلات یا یک بیماری خاص خود را بروز نمی دهند و از همسر خود مخفی می کنند. شاید علت آن است که به اصطلاح غرور مردانه دارند و نمی خواهند خود را ضعیف نشان دهند تا همسرشان همچنان آن ها را سالم و پرقدرت بداند.

خانم ها نیز گاهی مسائلی را از شوهر خود مخفی می کنند که از جمله آن ها موضوع مالی است. بسیاری از آن ها از این که در آینده دچار تنگدستی شوند احساس نگرانی می کنند و ذخیره ای را در نظر می گیرند تا در مواقع لازم برای آن ها کارساز باشد و مشکل خانواده را برطرف کند.

مسئله دیگر آن که گفتن بعضی مسائل مربوط به گذشته نیز صلاح نبوده و ممکن است باعث ناراحتی همسر باشد. مثلا اگر مردی قبلا زن دیگری را دوست داشته یا خانمی خواستگار دیگری داشته است بهتر است از طرح آن ها خودداری کنند. زیرا هیچ کدام آن ها از این نوع اطلاعات خشنود نمی شوند و در روحیه آن ها اثرات نامطلوب می گذارد.

در هر حال ابراز بعضی مسائل و چیزهای ناراحت کننده باید با تأمل و دقت صورت گیرد. زن یا شوهر درباره اثرات مثبت یا منفی آن در روحیه همسر خود به حد کافی فکر کند.
به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت برنامه "خونه زندگی" کاری از گروه خانواده در ساعت 10:20با حضور دکتر اصغرنژاد(روانشناس) هفدهم مرداد ماه به موضوع پنهان کاری بن همسران پرداخت.

مرتبط با این خبر

  • جشن روز دختر در رادیو سلامت

  • در گفتگو با تهیه کننده برنامه «خونه زندگی» عنوان شد: «خونه زندگی» ما عین «خونه زندگی» شماست

  • در گفتگو با بازیگران برنامه «خونه زندگی» مطرح شد: حس زندگی در میان همسایه ها

  • جشن تولد کودک 6 ساله در «خونه زندگی»

  • کافه «دانتیسم» اینبار در «خونه زندگی» رادیو سلامتی ها

  • مثبت اندیشی راهی برای رسیدن به موفقیت

  • بررسی تاثیر برنامه ریزی درسی دانش آموزان به مناسبت "روز دانش آموز"

  • بررسی حقوق خانواده در خونه زندگی

  • نقش تلاش در بدست آوردن اهداف

  • اهمیت آموزش نظم و مسئولیت پذیری به کودکان