خونه زندگی شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:30 به مدت 65 دقیقه

یك متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاكید كرد: كاهش 3 كیلویی وزن با رژیم فستینگ در دو ماه

یك متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: رژیم فستینگ یا روزه داری برای افرادی كه دو الی سه كیلو اضافه دارند، در یك بازده زمانی - معمولا دو ماهه – جواب می دهد.

1402/10/16
|
13:49

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، دكتر «عبدالرضا نوروزی»، در گفت و گو با برنامه «خونه زندگی»، رژیم فستینگ را یك رژیم ناشتایی یا روزه داری دانست و افزود: بدین معنا كه در یك دوره ای از روز یا هفته یا دوره هایی از ماه كم تر غذا می خوریم.
او ادامه داد: رژیم های فستینگ، از آن دسته رژیم هایی است كه در طول تاریخ بشر وجود داشته و در فرهنگ مذهبی ما با عنوان رژیم روزه داری اسلامی نامگذاری شده است.
نوروزی تحقیقات هم نشان داده است كه روزه داری، برای سلامت بسیار موثر است و باعث می شود اضافه چربی های انباشته شده در بدن، كمتر شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینكه رژویم روزه داری برای بیشتر افراد مناسب است، گفت: البته برای افرادی كه در گروه های پرخطر همچون بیماران دیابتی، فشارخون، مادران باردار، رژیم روزه داری با برنامه ریزی خاصی وجود دارد.
او با بیان اینكه از لحاظ پزشكی و درمانی رژیم فستینگ به دو دسته تقسیم می شود، افزود: فستینگی كه برای كاهش وزن و لاغری استفاده می شود و انواع مختلفی دارد.
نوروزی ادامه داد: به طور مثال، در ٥ روز فرد، رژیم عادی و 2 روز رژیم فستینگ دارد كه در این دو روز، دریافت مواد غذایی را به حداقلِ نصف یا یك سوم می رساند، كه این رژیم دو و پنج نامیده می شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در پایان به رژیم های ده سه اشاره و خاطرنشان كرد: انواع رژیم های روزه داری می تواند باعث كاهش وزن شود. این رژیم برای افرادی كه دو الی سه كیلو اضافه دارند، در یك بازده زمانی - معمولا دو ماهه - پاسخ می دهد.؛ اما برای افرادی كه كاهش وزن بیشتری می خواهند، این رژیم پاسخگو نیست.
بخش «درمانگاه مهر» برنامه زنده «خونه زندگی» را می توانید شنبه تا پنجشنبه هر هفته ، از ساعت 10 و 30 دقیقه به مدت 60 دقیقه، از رادیو سلامت شنونده باشید.

دسترسی سریع
خونه زندگی