خونه زندگی شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:30 به مدت 80 دقیقه

كفش‌های ورزشی؛ بهترین گزینه برای دانش‌آموزان

یك فیزیوتراپ كفش‌های ورزشی ساق‌دار را بهترین نوع كفش برای دانش‌آموزان دانست.

1402/06/28
|
09:06

دكتر محمدباقر صداقت جو بهترین كفش برای دانش‌آموزان را كفش ورزشی دانست و افزود: كفش‌های ورزشی عمدتا سبك و قابل انعطاف هستند و همین ویژگی برای دانش آموزان كه پرتحركند، بسیار مناسب است.

صداقت جو گفت: كفش خریداری شده برای بچه ها باید قالب پا باشد و از طرفی نباید جنس كفش خشك و سفت باشد و باید به راحتی با حركت پا انعطاف داشته باشد.

وی با بیان اینكه عمده كودكان مشكل قوس پا دارند، گفت: كفش مناسب كفشی است كه به خوبی قوس كف پا را پر كند. همچنین برای كودكانی كه مشكل قوس كف پا دارند باید از كفش های طبی استفاده شود.

صداقت جو گفت: كفه كفش باید ضخیم بوده و نازك نباشد، چرا كه نازك بودن آن فشار به پا و ستون فقرات را افزایش می‌دهد.

این فیزیوتراپ با تاكید بر پهن بودن پنجه كفش گفت: پنجه باریك فشار را بر انگشتان پا تشدید كرده و به مرور موجب انحراف انگشتان می‌شود كه این مورد را در دانش آموزان دختر شاهد هستیم.

وی تاكید كرد: استفاده از كفش‌هایی ساق كوتاه و صندل و كفش های مدل دار و... برای دانش آموزان اصلا توصیه نمی‌شود، چرا كه موقع حركت و یا دویدن احتمال پیچ خوردگی مچ پا وجود دارد و ترجیحا باید از كفش‌های ورزشی ساق دار استفاده شود.

صداقت جو با بیان اینكه استفاده از كفش‌های پاشنه دار برای دختران دانش‌آموز توصیه نمی‌شود، گفت: پاشنه كفش مناسب نهایتا باید دو تا سه سانتی‌متر باشد.

این فیزیوتراپ همچنین استفاده از كفش‌های با پاشنه یك سره را توصیه كرد.

دسترسی سریع
خونه زندگی