خونه زندگی شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:30 به مدت 80 دقیقه

قصه های شبانه مسیری امن برای مدیریت اضطراب در فرزندانمان

برنامه خونه زندگی روز چهار شنبه 27 مهر به این موضوع پرداخت كه قصه های شبانه چه تاثیر و چه اهمیتی برای كودك دارد.

1401/07/27
|
11:19

خواه شما تصمیم دارید كه صاحب فرزندی شوید یا خواه كه اكنون پدر یا مادر هستید، شاید شنیده باشید كه خواندن داستان برای فرزند خردسالتان هنگام خواب در شب، بسیار مفید می‌باشد.

علی رغم این واقعیت كه اكثر والدین تمایلی به این كار ندارند، آن هم به دلیل این كه یك روز كاری طولانی، آن چند دقیقه كتاب خوانی را برای آن‌ها خسته كننده و آزاردهنده می‌سازد، اما آن، تأثیر مثبتی بر سلامت روحی و روانی و احساسی و هیجانی كودك شما می‌گذارد.

در اینجا، به مرور بهترین فواید خواندن داستان برای كودكان هنگام خواب در شب، بپردازید، و در این صورت، هرگز در خواندن آن برای فرزند خود مضایقه نخواهید نمود:

خواندن داستان برای كودك هنگام خواب در شب، قدرت تخیل او را افزایش می‌دهد. كودكان باید قدرت تخیل سالمی داشته باشند، زیرا فكر و ذهنشان را به فعالیت واداشته و به آن‌ها می‌آموزد تا به نحوی سریع و مؤثر بیاندیشند. و آن‌ها به واسطه قدرت تخیل و شگفت انگیز خود، در آینده قادر به یافتن راهحل‌های سودمند و موثری خواهندبود. توانایی مجسم نمودن شخصیت‌ها، مكان‌ها و موقعیت‌ها و رویدادهای غیرواقعی و خیالی، زندگی ما را رنگینتر و شادتر می‌سازد، به همین دلیل، شما باید این مهارت را به فرزند خود نیز بیاموزید.

زمانی كه شما هنگام خواب در شب، برای فرزندتان داستان می‌خوانید، در حقیقت شما با این كار، كودك خود را به خواندن كتاب‌های بیشتری در مسیر زندگی، ترغیب و تشویق می‌كنید. فرزندانی كه عشق و علاقه بسیار زیادی به مطالعه دارند، صاحب والدینی هستند كه در دوران كودكی برای آن‌ها قبل از خواب، كتاب می‌خواندند. كودكانی كه فقط به تماشای فیلم و كارتون می‌پردازند، تنها به دلیل آن است كه فوائد كتاب خواندن را نمی‌دانند. سعی كنید فرزندان خود را به خواندن كتاب ترغیب كنید، زیرا بدین ترتیب، آن‌ها در زندگی، بسیار موفق تر خواهند بود.

خواندن كتاب، ما را از هوش و ذكاوت بیشتری برخوردار می‌كند. هنگامی كه فرزندان، داستان‌هایی را كه ما می‌خوانیم، می‌شنوند، آن‌ها به عنوان مثال، قواعد و دستور زیان و واژگان را فرا می‌گیرند. و به دلیل آن كه فرزندان، معلومات بسیار زیادی از داستان خواندن‌های شما كسب كرده‌اند، در مدرسه، فردی موفق خواهندبود. علاوه بر آن، هر داستان، جنبه اخلاقی خود را دارد و آنچه را كه خوب یا بد است، بیان می‌كند.

بطور خلاصه، آن درك اصلی و اولیه از اجتماع، اعمال و رفتار مناسب و بطور كلی، زندگی را نشان می‌دهد. این دلایل، دیگر هیچ گونه احتمالی را برای شك و تردید در خواندن یا نخواندن داستان برای فرزندان خردسال هنگام خواب در شب، باقی نمی‌گذارد. مهم نیست كه شما چقدر خسته هستید، چند دقیقه ای را برای خواندن حداقل یك داستان كوچك برای كودك خود پیدا كنید. من به شما قول می‌دهم كه آن‌ها در آینده، از شما تشكر و قدردانی خواهند نمود.

دسترسی سریع
خونه زندگی