صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 9:05 به مدت 40 دقیقه

چندی است در تهران مدیران سراهای محله، ظرفیت‌ها و همچنین نیاز ورزشی شهروندان هر محله را شناسایی کرده‌اند و هر ماه یک خیابان در محله انتخاب و امکانات ورزشی متناسب با خواسته و نیاز محله و اهالی را در آن فراهم می‌ شود.

رئیس اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه سه ماه از اجرای خیابان ورزش در تهران می گذرد در برنامه افق روشن رادیو سلامت گفت : در تمامی مناطق 22 گانه شهر تهران ، با انتخاب خیابانی مناسب و فراهم کردن امکانات ورزشی در آن از جمله فوتبال دستی، تنیس روی میز، دارت و.. شهروندان هر 5 شنبه و جمعه می توانند به مدت سه ساعت در خیابان ورزش ، ورزش کنند. محمد مشهدی یاری افزود: در خیابان ورزش، به دنبال توسعه ورزش همگانی، احیاء بازی های محلی بومی و آشنایی مردم با این بازی ها هستیم .
وی با بیان اینکه تاکنون مشکلی در اجرای این برنامه در شهر نداشته ایم افزود: در تلاشیم اداره این خیابان ها را نیز به مردم واگذار کنیم و آنها ورزش های محلی بومی را نیز به سایر همشهریان معرفی کنند.


رئیس اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین تاکید کرد: در روزهایی که هوای شهر تهران آلوده است ، در خیابان ورزش ، ورزش ممنوع می شود.
دکتر امیرحسین عابدی یکتا متخصص پزشکی ورزشی نیز در ارتباط تلفنی با برنامه افق روشن رادیو سلامت ضمن ترویج ورزش همگانی با طرح خیابان ورزش گفت : شاید گام اول این طرح توسعه فرهنگ ورزش باشد اما در ادامه باید به ایجاد ایستگاه خدمت دهی به شهروندان در صورت بروز حوادث، استقرار ایستگاه سنجش سلامت و حضورمربیان تربیت بدنی به منظور نظارت بر صحت عملکرد حرکات ورزشی شهروندان ، برنامه ریزی کرد .
دکتر عابدی یکتا افزود: ورزش ناگهانی و بدون در نظر گرفتن وضعیت عمومی فرد و انجام ورزش های طولانی مدت ممکن است فرد را در معرض آسیب قرار دهد .
محمدمشهدی یاری نیز با بیان اینکه در خیابان ورزش آمبولانس های 115 نیز مسقر هستند گفت: یکی از برنامه های ما درخیابان ورزش بررسی سلامت شهروندان با استقرار تیم های پزشکی و چکاپ فشارخون و سلامت شهروندان است .
به گفته این مسئول خیابان ورزش با ممنوعیت تردد خودروها محل امنی را برای ورزش خانواده ها ایجاد می کند.
برنامه افق روشن روزهای زوج راس ساعت 9:05 با طرح موضوعات سلامت اجتماعی (آسیب های اجتماعی، محیط زیست و منابع طبیعی، حقوق و اخلاق شهروندی و شهرنشینی ) تقدیم شنوندگان می شود.
این برنامه به سردبیری و اجرای فاطمه شهبازی، تهیه کنندگی حسین فنایی و سیما غفاری، هماهنگی حمیدرضا ترحمی و گزارشگری طیبه زارع و مرجان قندی به مدت 45 دقیقه پخش می شود.
نویسنده: فاطمه شهبازی

مرتبط با این خبر

  • همزمان با روز جهانی رادیو ،رادیو سلامت از رادیو بحران گفت

  • در برنامه افق روشن مطرح شد: ساخت دانشگاه در کوه منعی ندارد

  • برنامه افق روشن و کمپین همه برپا، با شعار "کلاس گرم- مدرسه امن"

  • در برنامه افق روشن کلید خورد: پویش دارو زباله نیست

  • افق روشن و مطالبه گری مسائل اجتماعی

  • نجات عابران پیاده در افق روشن

  • دلایل اصلی فرو ریزش‌ها در تهران

  • سامانه تصمیم برای پیشگیری از طلاق در افق روشن

  • آنچه در برنامه افق روشن بررسی شد

  • ضرورت فرهنگ سازی دفع زباله از جنگل و دریای شمال