افق روشن شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 09:10 به مدت 45 دقیقه

مهدی كلینیك؛ پرچمدار بیمارستان‌های مدرن جهان

رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: با كادر مجربی كه می شناسم مهدی كلینیك پرچمدار بیمارستان های مدرن امروز جهان خواهد بود.

1401/12/20
|
10:32

حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: پروژه ساخت بیمارستان مهدی كلینیك به همت یكی از خیرین سلامت در سال 1391 كلید خورد. این بیمارستان بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای روز جهانی، با 38 اتاق عمل و اورژانس فوق پیشرفته مجهز به باند هلی كوپتر، بزرگ‌ترین پروژه ملی سلامت در تاریخ كشور است كه به‌صورت تقریباً هوشمند و به لحاظ امنیت سازه بسیار مستحكم طراحی و ساخته‌شده و قریب به یك هزار تخت بستری به مجموعه تخت‌های بیمارستانی كشور اضافه می‌كند. همچنین درمانگاه بیمارستان مهدی كلینیك در فضایی حدود هشت هزار مترمربع ظرفیت مراجعات سرپایی را یك و نیم تا دو برابر افزایش خواهد داد.

وی در ادامه افزود: طبق برنامه این مجموعه بزرگ به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با ظرفیت یك هزار و 100 تخت فعال كه خود از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین بیمارستان‌های منطقه خاورمیانه است اضافه شده كه در كنار پروژه درحال‌توسعه ساختمان انستیتو كانسر قطب درمان سرطان كشور با حمایت مالی یكی دیگر از خیرین سلامت، پشتوانه امنیتی خوبی برای شهر تهران و كشور در مواقع بحران خواهد بود.

قناعتی گفت: با كادر مجربی كه می شناسم مهدی كلینیك پرچمدار بیمارستان های مدرن امروز جهان خواهد بود.

دسترسی سریع
افق روشن