صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

روزهاي زوج، از ساعت ساعت 8:30 به مدت به مدت 30 دقيقه

به مردم توصیه می کنیم برای انجام بوتوکس حتما به فرد متخصص که در این زمینه تجربه دارد مراجعه کنند و از انجام این کار در آزمایشگاه ها خودداری نمایند.

دکتر امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست در برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت در مورد بوتاکس و تزریق این فرآورده به پوست گفت: این فرآورده از سال ۱۹۸۰ مطرح شد و برای کسانی موثر بود که علت چین و چروک صورتشان، استفاده زیاد از عضلاتشان بود. یعنی افرادی که موقع صحبت کردن روی پیشانی آنها چروک ایجاد می شود، یا افرادی که با پیشانی اخم می کنند و یا با ابرو صحبت می کنند.
وی با بیان اینکه تزریق بوتاکس برای افراد بالای ۲۰ سال انجام می شود، افزود: برای افراد زیر ۲۰ سال بوتاکس تزریق نمی شود. برای افراد زیر ۲۰ سال که دارای چین و چروک هستند، توصیه می کنیم عادت صحبت کردن با عضلات را ترک کنند.
این متخصص پوست در پاسخ به این پرسش که کسی که جوش یا تبخال دارد، می تواند تزریق بوتاکس انجام دهد؟، ادامه داد: خیر. در این موارد صبر می کنیم تا مشکل عفونی برطرف شود، سپس اقدام به بوتوکس می نماییم. خانم های باردار و شیرده نیز نباید در این ایام اقدامبه بوتاکس نمایند. به مردم توصیه می کنیم برای انجام بوتوکس حتما به فرد متخصص که در این زمینه تجربه دارد مراجعه کنند و از انجام این کار در آزمایشگاه ها خودداری نمایند. اما اگر بوتاکس به منظور فلج عضلات گردن انحام می شود، چون در حجم بالا استفاده می شود، آنتی بادی ساخته می شود و ممکن است موثر نباشد.
وی در ادامه بیان کرد: اگر هدف از زیبایی حجم دهی باشد، از روش هایی همچون فیلر (پر کننده)، ژل، تزریق چربی و لیزر. البته روش لیفت با نخ هم هست که روش جدیدی است، استفاده می شود.
احسانی در خصوص استفاده از دارو (کرم) و تاثیری آن پیشگیری از پیری زودرس پوست گفت: دارو (کرم)های ضد چروک ترکیباتی شامل ویتامین C، رتینول و اسید میوه دارند و حداقل ۶-۳ ماه زمان لازم است تا این داروها اثرات اولیه درمانی را داشته باشند. فرمولاسیون این کرم ها به گونه ای است که فعال سازی فیبروبلاست ها را که سلول های سازنده کلاژن هستند، تحریک می کنند. فرد در سن ۳۵-۳۰ سالگی می تواند از آنها استفاده کند و البته به عنوان پیشگیری و عوارضی هم ندارد. کرم هایی در بازار موجود است که اثر سریعی دارند و اثرشان به سرعت هم برطرف می شود.
این متخصص پوست در پایان درباره نقش تغذیه در پیشگیری از پیری زودرس، اظهارداشت: تغذیه مهم است. استفاده از پروتئین مناسب در رژیم غذایی، رساندن آنتی اکسیدان به بدن از طریق میوه و سبزی، آب و مایعات کافی، روند پیری پوست را به تعویق می اندازد.

مرتبط با این خبر

  • اگزما و راه های پیشگیری و درمان آن

  • از ماساژ «چشم» خودداری کنید/ مصرف قطره های «اشک مصنوعی» با تأیید پزشک

  • اسهال دومین علت مرگ و میر کودکان است

  • دندان سالم در سالمندی با «مراقبت صحیح از دندانها»/ بایدها و نبایدهای «ارتودنسی»

  • کشاورزی، ساختمان، معادن؛ مشاغل پرخطر در دنیا/ عامل انسانی؛ ریشه 85 درصد حوادث کار است

  • عوامل مختل کننده «حافظه»/ از «داروهای صرع» تا «تغییر سبک زندگی» پس از درمان سرطان

  • «فلوراید» دندان را در مقابل اسید مقاوم می کند/ «سن» حساس استفاده از فلوراید؛ زیر شش سالگی است

  • «بی تحرکی» از عوامل خطر تنگی کانال نخاع است

  • 98 درصد بانوان در معرض ابتلا به «سرطان سینه» قرار دارند

  • برای پیشگیری از «عفونت گوش میانی» چه باید کرد؟