صبح و زندگی (گروه سلامت اجتماعی) شنبه تا پنج شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 07:05 به مدت 80 دقیقه

رادیو سلامت

صبح و زندگی(سلامت اجتماعی)

رئیس مركز لرزه نگاری كشور؛ زلزله های ایران از نوع كم عمق است / روزانه بالای 30 زلزله در ایران رخ می دهد

رئیس مركز لرزه نگاری كشور گفت: زلزله كرمانشاه به علت بزرگی و عمق كم در سازه های بلند به راحتی احساس شد و برخی كشورهای همسایه و شهرتهران نیزوقوع این زلزله را احساس كردند.

1396/08/23
|
13:53

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت ، دكتر علی مردای، رئیس مركز لرزه نگاری كشور در گفت و گو با برنامه صبح و زندگی رادیو سلامت با بیان این مطلب افزود: عمق ابتدای این زلزله 11كیلومتر و جزو زمین لرزه های كم عمق بوده است كه این نوع زلزله ها با وارد كردن آسیب های شدید به نواحی اطراف، خسارت های چشمگیری ایجاد می كنند.
وی با اشاره به اینكه بیشتر زلزله های ایران از نوع كم عمق است، ادامه داد: زلزله كرمانشاه به علت بزرگی و عمق كم در سازه های بلند به راحتی احساس شد و برخی كشورهای همسایه و شهرتهران نیزوقوع این زلزله را احساس كردند.
رئیس مركز لرزه نگاری كشور درباره ارتباط زلزله مازندران با زلزله كرمانشاه تاكید كرد: روزانه بالای 30 زلزله در ایران رخ می دهد كه زلزله عادی محسوب می شود از این رو زلزله استان مازندران روند طبیعی لرزه خیزی بوده اما زلزله كرمانشاه و نواحی غربی كشور به علت بزرگی، تا چند ماه بعد پس لرزه هایی خواهد داشت .
وی در پایان به بازماندگاه زلزله كرمانشاه توصیه كرد: به علت ورود آسیب به مناطق مسكونی و سازه های دیگر ، این اماكن با هر پس لرزه ای امكان تخریب خواهد داشت .

دسترسی سریع
صبح و زندگی(سلامت اجتماعی)