صبح و زندگی (گروه سلامت اجتماعی) شنبه تا پنج شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 07:05 به مدت 80 دقیقه

رادیو سلامت

صبح و زندگی(سلامت اجتماعی)

وزیر امور خارجه: گردشگری سلامت از حوزه های مورد توجه دستگاه دیپلماسی است

وزیر امور خارجه گفت: این وزاتخانه توجه ویژه ای به تسهیل زمینه های اقتصاد مقاومتی دارد كه گردشگری سلامت از جمله آنها است.

1396/06/02
|
15:48

دكتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در گفتگو با برنامه صبح و زندگی شبكه رادیویی سلامت گفت: امروزه تمام امور از محیط زیست و سلامت گرفته تا اقتصاد و امنیت، جهانی شده است.
ظریف افزود: در دنیایی زندگی می كنیم كه انتشار یك ویروس در گوشه ای از جهان، به فاصله كوتاهی تبدیل به بیماری همه گیر می شود. لذا همكاری در این زمینه بسیار ضروری است.
وی تصریح كرد: البته وزارت امور خارجه در تمام این حوزه ها نقش تسهیل گر و وظیفه فراهم كردن بسترهای لازم را برای همكاری های بین المللی بر عهده دارد.
ظریف خاطرنشان كرد: البته مسولین سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت، در بسیاری از موارد به طور مسقیم وارد عمل شده اند. به عنوان مثال، تعامل مناسب وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست، منجر به برگزاری اجلاس سازمان ملل متحد در تهران با حضور 50 كشور و سازمان بین المللی شد كه زمینه ساز همكاری های بین المللی برای پیشبرد اهداف منطقه ای شد.
وزیر امور خارجه با بیان كه چنین رویدادهایی می تواند مقدمه كار پسندیده فرامرزی تلقی شود، حوزه گردشگری سلامت را حائز اهمیت برشمرد و عنوان كرد: ایجاد اشتغال از تاكیدات مقام معظم رهبری است كه در نامگذاری امسال هم می توان به وضوح آن را درك كرد.
وی گفت: به لطف خداوند و تلاش دانش آموختگان كشور، جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری سلامت برخوردار است.
ظریف تصریح كرد: وزارت امور خارجه در این دوره توجه ویژه ای به تسهیل زمینه های اقتصاد مقاموتی دارد كه با همكاری وزارتخانه های امور خارجه و بهداشت و نیز معاونت ریاست جمهوری در سازمان میراث فرهنگی، برای تحقق اهداف در حوزه گردشگری سلامت برنامه ریزی و كمیته مربوط در تمام استان ها ایجاد شده تا بتوانیم از تمام ظرفیت های كشور بهره ببریم.

دسترسی سریع
صبح و زندگی(سلامت اجتماعی)