كرونا از بین نرفته/مردم دز سوم واكسن را بزنند

وزیر بهداشت و درمان كشورضمن تبریك بابت ثبت دومین روز بدون فوتی كرونا ر ایران اظهار كرد: بیماری هنوز به طور كامل از بین نرفته است وهمچنان نیاز به رعایت و مراقبت به ویژه در تجمعات است.

1401/03/21
|
09:30

عین‌اللهی با اعلام تكرار دوباره روز بدون فوتی كرونا در كشور از آغاز همه‌گیری این بیماری و تبریك به مردم و رهبری گفت: میزان مراجعان كرونایی به بیمارستان‌ها كاهش یافته و امروز برای دومین بار آمار فوتی‌ها صفر شد،اما نكته قابل توجه این است كه این بیماری هنوز به طور كامل از بین نرفته است و باید همچنان مراقب سلامت خود باشیم و پروتكل‌های بهداشتی را رعایت كنیم و در تجمعات كماكان همچون سابق پیرو اصول بهداشتی باشیم.

وزیر بهداشت و درمان كشور ادامه داد: از كادر درمان نهایت تشكر را داریم كه در این مدت زمان با سخت كوشی برای از بین بردن این بیماری تلاش كردند و در این میان از دانشمندان كشور نیز سپاسگذاریم كه در این دوران 6 واكسن داخلی را وارد عرصه تولید كردند.

وی در پاسخ به این سوال كه برنامه وزارت بهداشت برای افرادی كه هنوز دز سوم واكسن را دریافت نكرده‌اند چیست؟ اظهار كرد: باید به مردم ابلاغ كنیم تا دز سوم را نیز دریافت كنند. بسیاری از خدمات دولت به تزریق دز سوم واكسن وابسته است و با داشتن كارت واكسن و تزریق دز سوم خدمات ارائه می‌شود. همانطور كه عازمان سفر حج باید هر سه دز واكسن را تزریق كرده باشند.

عبداللهی در پایان تصری كرد: این بیماری هنوز به طور كامل از بین نرفته است و مردم باید رعایت كنند. بیماری آنفلوآنزا نیز زمانی در مرحله همه‌گیری بود و حالا بعد از گذشت چند سال برخی افراد دچار می‌شوند و شكل همه‌گیری ندارد و امروزه محدود شده است. بیماری كرونا نیز هنوز خطر خود را دارد و باید رعایت شود تا همچون آنفلوآنزا از حالت همه‌گیری خارج شود.

دسترسی سریع